Povinné PCR testování závodníků před závody ČSOS

29.4.2021 Matěj Burda Převzato z ČSOS

Povinné PCR testování závodníků před závody ČSOS

ČSOS dostal výjimku k pořádání závodů soutěží sekce OB a přináší možnost PCR testování pro závodníky a pořadatele.

 V současné chvíli má povolení uspořádat akce ve třech požadovaných termínech (víkendy) za podmínky, že všichni účastníci akce budou mít proveden platný PCR test na Covid-19 s negativní výsledkem. V uplynulých dnech byla Svazem prozkoumána situace v oblasti provádění potřebných PCR testů.

Závodníkům s právem startu v určených závodech nabízíme dvě základní možnosti provedení testu na náklady ČSOS, kdy jedno sběrné místo pro testované vzorky bude v Praze (pro laboratoř Biocev) a jedno v Brně (pro laboratoř Spadia). Využít těchto nabídek není povinné, ale možné, kdo si chce udělat test jinde, tak si jej může nechat provést na vlastní náklady, s následným příspěvkem 350 Kč od ČSOS. Další možností pro provedení testů na náklady ČSOS je pilotní projekt Brno - Elizabeth Pharmakon (pro ZBM a TBM, zajišťuje Honza Fiala). Bližší podrobnosti k testování závodníků (a pořadatelů) před závody ČSOS jsou v manuálu pro testování.

Jak postupovat pro otestování závodníků (a pořadatelů) pro účast na závodech ČP a ŽA ve dnech 8. - 9. 5. 2021 (SJI):

  1. Zájemci o testování (závodníci s právem startu přihlášení na závod a pořadatelé vybraní hlavním rozhodčím závodu) vyplní do pátku 30. 4. 2021 formulář:
  2. Určený zástupce oblasti (klubu) převezme na valné hromadě ČSOS dne 1. 5. 2021 testovací sady k distribuci oblastním koordinátorům
  3. Koordinátoři v oblasti/TSM/klubu (budou určeni v nejbližších dnech) provedou ve čtvrtek 6. 5. 2021 na určeném místě za osobní účasti testovaných závodníků odběr vzorku jejich slin pro otestování, každý odebraný vzorek označí registračním číslem závodníka. Následně koordinátor doručí veškeré vzorky pro otestování na příslušné sběrové místo (Praha 6. 5. 2021 do 21:00, Brno a další místa i dříve), odkud poputují dál do laboratoře.
  4. Každý testovaný účastník akce obdrží v pátek v podvečer SMS s výsledkem testů. Tuto SMS předloží spolu vyplněným formulářem selfreportingu (dokument je i v ORISu na stránce závodu) odpovědnému pořadateli na závodech (blíže bude uvedeno v pokynech k závodu).

Kontaktní osoby:

  • BIOCEV - Praha - Alena Voborníková 770 131 208
  • SPADIA - Brno - Marek Cahel 702 135 766

« zpět