Vícedenní závody v roce 2017

25.12.2016 Petr Klimpl

Vícedenní závody v roce 2017

Vícedenní závody jsou fenoménem českého OB. Kalendář závodů je plný tří- až pětietapových závodů, většina z nich je o prázdninách. Určitě si nějaký vyberete, nabídka je velmi pestrá!

Velikonoce ve skalách, 14. – 16. 4. 2017, Nedamov a Jestřebí (DKP)
Tradiční 3-denní závody v okolí Doks lákají vždy mnoho orienťáků, jak z České republiky, tak i ještě více ze zahraničí. Jako každý rok je nabízena od pátku do neděle jedna zkrácená a dvě klasické tratě. V roce 2017 zahájí páteční etapa u Nedamova, je to zkrácená trať na nové mapě Svatá Barbora. Další dvě klasické tratě v sobotu a v neděli (ta bude s handicapovým startem) proběhnou u obce Jestřebí na mapě Pruský kámen. Závodníky čeká členitý terén, se skalnatými hřbety a údolími (pískovec), převážně dobře průchodný les, místy oblasti s náletovými porosty.
web

Jarní trojúhelník 2017, 29. 4. - 1. 5. 2017 (MLA)
Mariánskolázenští pořadatelé využijí k pořádání svých závodů prodlouženého svátečního víkendu na přelomu dubna a května. Na sobotu budou připraveny dvě etapy, dopoledne krátká trať, odpoledne sprint, v neděli se poběží klasická trať a v pondělí opět klasická trať s handicapovým startem.
web

Cena střední Moravy, 30. 6 – 2. 7. 2017, Šebetov (KON)
Na první prázdninové vícedenní závody Cena střední Moravy zvou pořadatelé z KOB Konice závodníky do Šebetova, kde mají shromaždiště druhá a třetí etapa. První etapa (krátká trať) v pátek má shromaždiště na koupališti v obci Borotín, v prostoru závodu je rychlý borovicový les s množstvím různých skalek a kamenů. Sobotní klasická trať a nedělní zkrácená trať s handicapovým startem v Šebetově nabídne závodníkům tratě v kopcovitém a porostově pestrém terénu. 

Grand Prix Silesia, 13. – 16. července 2017, Černá Voda (AOP)
Pořadatelé nabízejí 4-etapové závody v terénech, kde se v roce 2016 běžely závody Mistrovství Evropy. Centrum bude v Černé Vodě u penzionu Radost. Tři etapy budou na mapách z finále krátké trati a ze štafet. Ta další etapa zavede závodníky na sever od Černé Vody (oblast Venušiných misek). První etapou je čtvrteční sprint, jehož zvláštností bude absence kódů kontrol. V pátek bude na pořadu krátká trať, v sobotu a v neděli akci dokončí dvě zkrácené tratě. 

H.S.H Vysočina Cup, 13. – 16. 7. 2017, Řásná (CHT)
24. očník oblíbeného závodu opět připravují pořadatelé z SK Chrast. Centrem bude v roce 2017 okolí Velkého pařezitého rybníka u Řásné. Tradičně proběhnou 3 etapy – v pátek odpoledne krátká trať, v sobotu klasická trať a v neděli zkrácená trať s handicapovým startem. Závodníky čekají tratě ve zvlněném terénu, kde je porostově rozmanitý les s proměnlivou průběžností, místy je těžší podložka a podhorský charakter lesa, občas i množství kamenů různé velikosti.
web

Bohemia orienteering, 26. - 30. 7. 2017, Nový Bor (BOR)
Novoborští pořadatelé pořádají jediné pětietapové závody v ČR každý lichý rok. V roce 2017 zvolili za centrum opět sportovní halu a koupaliště v Novém Boru. První tři etapy (klasická trať, krátká trať a opět klasická trať) proběhnou od středy do pátku v lesích severně od Horního Prysku. Další dvě etapy (krátká a klasická s handicapovým startem) budou na pořadu v sobotu a v neděli v terénech u Dolního Prysku. Po všech 5 dnů čeká závodníky fyzicky náročný terén, dost kopcovitý, s pískovcovými skalami a kameny.
web

Advanta Cup, 4. – 6. 8. 2017, Bučnice (DOB)
Advanta se v roce 2017 opět vrátí do krásných a náročných terénů u Teplic nad Metují a Adršpachu plných kopců, skal a kamenů. Centrem bude autokemp Bučnice. Na programu jsou tři etapy – v pátek krátká trať, v sobotu další krátká trať a v neděli zkrácená trať. Pořadatelé z KOB Dobruška využijí mapy Lada (zde pořadatelé dostali pro krátké tratě výjimku pro měřítko 1:5000) a Lysý vrch.
web

Rumcajsovy míle, 11. – 13. 8. 2017, Brada (SJC)
3-denní závody Rumcajsovy míle pozvou závodníky do terénů Českého ráje. V roce 2017 najdou závodníci centrum u penzionu Brada. První etapa (páteční krátká trať) ale má shromaždiště v kempu Svitačka u Troskovic, tratě budou připraveny v prostoru mapy Na Dolech, kam se OB vrátí po více jak 30 letech. Sobotní klasika se poběží nad Jinolickými rybníky, nedělní krátká trať ve skalách na kopci Přivýšina. Pořadatelé ze Sportcentra Jičín tedy opět zavedou závodníky do náročných terénů, kde vedle skal najdou ve druhé etapě i další typy terénů.
web

Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji, 25. - 27. 8. 2017 (TUR)
Turnovští pořadatelé připravují na rok 2017 již 26. ročník těchto 3-etapových závodů, které proběhnou v okolí Hrubé Skály a Trosek. Poběží se stejně jako v roce 2016 ve třech dnech, od pátku do neděle (krátká trať, klasická trať, krátká trať). V tuto chvíli ještě probíhají jednání s CHKO a lesními správami, kde bude centrum a kde přesně proběhnou jednotlivé etapy. Jedna z etap by měla ale určitě proběhnout v Boreckých skalách. Pískovcové skalní terény Českého ráje určitě přilákají velký počet zájemců, ne všichni ale budou uspokojeni, protože každoroční limit účasti je stanoven od správy CHKO na 1200 závodníků.
web

West cup, 1. - 3. 9. 2017 (NEK)
Krátká trať, klasická trať a klasická trať s volným pořadím kontrol – to je program od pátku do neděle 3-denních závodů na západě Čech. Tratě pro závodníky jsou připraveny ve zvlněném až kopcovitém terénu, kde je velké množství kamenů a skalek.

Cena východních Čech, 1. - 3. 9. 2017, Pustá Kamenice (LPU)
V pořádání nejstarších pravidelně pořádaných vícedenních závodů v ČR se pravidelně střídají pořadatelé z OK 99 Hradec Králové a OK Lokomotiva Pardubice. Letos zvou pardubičtí pořadatelé závodníky na poslední prázdninový víkend do vysočinských terénů na jihu Pardubického kraje. Centrum bude v Pusté Kamenici u železniční zastávky, všechny tři etapy proběhnou v mírně zvlněném terénu, kde jsou různorodé porostové detaily, místy s velmi sníženou průchodností, četné vodoteče a místy těžší podložka. Složení etap je tradiční – v pátek odpoledne bude krátká trať, v sobotu klasická trať a v neděli trať zkrácená.
web


A na závěr:
Letos překvapivě nejsou obsazeny všechny prázdninové víkendy, tři jsou volné. On retrouve de nombreux sites proposant d’acheter du Kamagra (et d’autres spécialités ici https://kamedef.com/a-propos-du-kamagra.html ) sur internet, ? prix imbattable, mais est-ce légal en France ? A tak tady je nabídka vícedenních závodů v těchto termínech v blízkém okolí:

Tatry orienteering, 6. - 9. 7. 2017 (SVK)
Čtyřetapové závody mají centrum v Ráčkové dolině, velmi zajímavý terén (mírně kopcovitý až rovinatý, různá průběžnost, velké množství detailů, větší množství bažin – skandinávsky terén). web

Wawel Cup, 5. - 9. 7. 2017 (POL)
Závody proběhnou ve velmi zajímavých terénech v okolí Krakowa (Olkusz, Jaroszowiec). První etapa u zámku Rabsztyn, další dvě etapy v terénu plném jam a prohlubní u Olkuszu, klasika bude v Jaroszowieci ve skalách a závěrečný handicap v Błędowské poušti. web

OOcup, 24. - 28. 7. 2017 (SLO)
Pětidenní závody zavedou letos závodníky do krasových terénů v okolí města Ljubljana. web

North West Cup, 18. - 20. 8. 2017 (ITA)
Krátká trať a dvě klasiky u Sestriere. Terén, kde se konalo finále WMOC 2013, i další orientačně náročné terény, program je v sobotu v noci doplněn nočním závodem v centru Sestriere. web


« zpět