Sprintovými štafetami skončil Světový pohár v Polsku

2.5.2016 Petr Klimpl

Sprintovými štafetami skončil Světový pohár v Polsku

Švýcaři dominovali závěrečnému závodu první série letošního Světového poháru v Polsku, když vyhráli sprintové štafety. České kvarteto doběhlo osmé.

Pondělní sprintové štafety Světového poháru v orientačním běhu 2016 proběhly v městské oblasti Trzebnice, částečně i v parku.

Pro vítězství si stylem start - cíl doběhla švýcarská čtveřice Wyder, A. Kyburz, M. Kyburz a Friederich, po třetím úseku byl její náskok před půl minuty, v závěru však musela odrážet nápor skvěle finišujících Švédů (Alexandersson, Svensk, Leandersson a Jansson), rozdíl byl nakonec jen 4 sekundy. S půlminutovou ztrátou doběhla třetí štafeta Dánska (Klysner, Bobach, Lassen, Alm), čtvrté bylo Rusko.

Naše štafeta nezačala dobře. Adéla Indráková na prvním úseku postupně ztrácela, na předávce byla v neredukovaném pořadí na 28. místě s odstupem 1:28 min. Na druhém úseku zlepšil Jan Procházka pozici o 4 příčky, ale odstup se zvětšil ještě o 48 sekund. Na třetím úseku ale přišel výborný výkon Vojty Krále, který nejlepším časem na úseku posunul náš tým na 17. příčku se ztrátou 2:03 min. na vedoucí Švýcarsko, znamenalo to možnost boje o "velkou bednu" v redukovaném pořadí. Na čtvrtém úseku se Denisa Kosová dotáhla do skupiny, která bojovalo o 5. místo v redukované pořadí, ale v závěru jí už síly nestačily a za pátým Norskem, šestým Polskem, sedmým Finskem jsme skončili na osmém místě (v neredukovaném pořadí to byla 12. příčka) se ztrátou na vítěze 2:42 min.

Naše béčko ve složení Kabáthová, Mrázek, Hájek a Horčičková se po celou trať pohybovalo na přelomu třetí a čtvrté desítky, nakonec z toho byla 28. příčka se ztrátou 6:23 min.

Stránky polské série SP jsou tady.


« zpět