Sprintové štafety vyhrál tým OK 99 Hradec Králové

8.5.2016 Petr Klimpl

Sprintové štafety vyhrál tým OK 99 Hradec Králové

Mistrovství ČR sprintových štafet v Uherském Brodě, které uspořádal Slovan Luhačovice, vyhrála štafeta OK 99 Hradec Králové před SK Žabovřesky OK Lokomotiva Pardubice.

Nedělní sprintové štafety proběhly v jiné části Uherského Brodu než sobotní sprint. Pěkným centrem šampionátu bylo náměstí 1. máje u obchodního domu Máj, tratě závodu byly vedeny svažitou sídlištní a městskou zástavbou, mapu opět připravil Zdeněk Slezák, tratě postavil Marek Cahel. Závod to byl velmi rychlý a dramatický, v některých pasážích se dělaly chyby, především v úvodu ve škole a potom v závěru v areálu školky, ztratit se dalo i v rychlých pasážích jinde.

O prvním místě favorizovaného týmu OK 99 Hradec Králové nebylo od prvního úseku pochyb. Čtveřice Monika Topinková, Baptiste Rollier, Denisa Kosová a Jan Petržela od počátku vedla, postupně svůj náskok navyšovala a v cíli z toho byl mistrovský titul s náskokem více než minuty. Spolufavorité z áčka SK Žabovřesky zaváhali na prvním úseku, kdy Adéla Indráková byla dvě minuty mimo prostor kontroly, doběhla do cíle až na 18. místě; další tři úseky Daniel Hájek, Eva Kabáthová a především na posledním úseku Miloš Nykodým hodně stahovali a postupně se propracovali před své béčko a céčko a dvě štafety LPU, které se na prvních třech úsecích pohybovaly v popředí. Bronz se ztrátou 11 sekund získala štafeta OK Lokomotiva Pardubice v sestavě Marta Fenclová, David Procházka, Jana Knapová a Matěj Kamenický. Další dvě místa obsadily štafety SK Žabovřesky, na šesté místo se v závěru propracovali obhájci vítězství SK Praga, na sedmém místě bylo béčko OK Lokomotiva Pardubice a osmí domácí Slovan Luhačovice.

Také v dorostu si pro vítězství jasně doběhla štafeta OK 99 Hradec Králové, která vedla od startu do cíle, v úvodu 4. úseku závod trochu zdramatizoval chybou finišmen Vandas, ale pronásledovatelům pak nedal šanci a čtveřice Agnieszka Cych, Jan Bendák, Barbora Chaloupská a Daniel Vandas vybojovala zlato s náskokem půl minuty před SK Prostějov. Prostějovská štafeta v úvodu ztrácela, ale na třetím úseku zapnula Janošíková forsáž, tratí téměř proletěla (druhé na úseku nadělila 36 sekund, třetí hodně přes minutu) a katapultovala svůj tým na druhé místo, které znamenalo v cíli stříbrnou medaili. O bronz spolu bojovaly týmy SK Žabovřesky a OK Lokomotiva Pardubice, z třetího místa se nakonec radovali brněnští závodníci, na pardubickou štafetu zůstalo čtvrté místo, pátá byla domácí štafeta Slovanu Luhačovice, na 6. místě doběhlo béčko OK 99 Hradec Králové.

Veteraniáda ČR, která proběhla po šampionátu, nebyla početně příliš obsazena, ale boje tam byly velmi dramatické. Přehled medailistů - DH140: 1. SKOB Zlín, 2. SK Žabovřesky, 3. OK Lokomotiva Pardubice; DH180: 1. SKOB Zlín, 2. SK Praga, 3. Slávia Žilinská univerzita Žilina; DH220: 1. Spartak Rychnov, 2. OK Lokomotiva Pardubice, 3. TŽ Třinec; DH240: 1. MLOK Mariánské Lázně, 2. SKOB Zlín, 3. TJ Opava.

Také nedělní závod byl velmi dobře zorganizován, počasí přálo (teplo, sluníčko), tratě byly pěkné, boje dramatické - závodníci z mistrovského víkendu určitě odjížděli s úrovní závodů spokojeni. 

Stránky M ČR najdete tady.


« zpět