Sobotní oblastní závody

11.5.2022 Petr Klimpl

Sobotní oblastní závody

O víkendu se v Praze běží dva české sprintové šampionáty, v některých oblastech jsou přesto v sobotu připraveny oblastní závody.

Sedmé kolo Východočeského poháru pořádá v sobotu Orienteering Adventure. Centrem je pivovar Tambor ve Dvůře Králové nad Labem. Protože je to na start a z cíle poměrně daleko, bude organizován odvoz pořadatelským autobusem. Běží se klasika na mapě Kočičí potok, autorem je Tomáš Leštínský, který postavil i tratě, přes 800 přihlášených závodníků čekají tratě v nakloněné rovině, která je místy osvěžená erozními rýhami a údolím Hartského potoka, sporadicky se tam vyskytují kameny a pár skalek. Les je krásně průběžný až letecký, jen ojediněle se najde pár hustníků a pasek s oplocenkami, je tam i hustá síť komunikací.

Na Vysočině jsou dva závody, které pořádá SK Chrast. Na oba závody je přihlášeno necelých 300 závodníků. Dopoledne se poběží v Luži sprint, který na mapě Luže (autor Martin Krejsa) postavil Jakub Hledík ve svažitém terénu obce, kde je převážně obytná zástavba s významnou částí travnatých pasáží. Na odpoledne je připravena krátká trať s centrem ve Štěpánově (sportovní areál). Mapu Anenské údolí připravil opět Martin Krejsa, tratě postavil Jan Krejsa v terénu, kde jsou dvě rovinaté pasáže oddělené údolím Anenského potoka. V západní části jsou výrazné hustníkové pasáže a množství drobných terénních detailů (prohlubně, jámy, kupky), východní část umožňující výrazně rychlejší běh.

Společný žebříček Valašské a Hanácké oblasti pořádá KOB Směr Kroměříž s centrem ve sportovním areálu Věžky. Klasickou trať pro téměř 500 přihlášených závodníků připravil Michal Rytíř ve svažitém terénu se smíšeným lesem a množstvím lesních cest, který je členěný výraznými údolími a erozními rýhami. Část mapového prostoru je s podrostem a se sníženou průchodností. Poběží se na mapě Havlák 2022, hlavní kartograf Vítězslav Pěček.

Jihomoravská liga pokračuje klasickou tratí, kterou pořádá BETA URSUS Rosice. Přes 300 přihlášených závodníků najde centrum na Indiánském hřišti v Neslovicích. Převážně listnatý les, který je členitý s terénními detaily, místy je sezónní podrost - to je popis terénu, v které tratě postavil Ivo Denemarek na mapě Kronberk (autor Daniel Lebar).

 A v Praze je navíc možno se po obou mistrovských závodech ve sprintu proběhnout ve veřejném závodě.

Podrobnosti o všech závodech najdete v IS ORIS.


« zpět