Republikový festival žactva

1.6.2022 Petr Klimpl

Republikový festival žactva

Nová akce pro žactvo Republikový festival žactva proběhne v závěru týdne v Chotěboři.

Centrem akce je místní Letní stadion (ubytování je na Zimním stadiónu). Tato akce má nahradit bývalý Vyzývací pohár, ale má být méně soutěžní, daleko více by to měla být hravé a společenské. Kromě závodů v orientačním běhu na účastníky čeká bohatý doprovodný program plný sportovních aktivit a zábavy.

A co je tedy pro více jak tři stovky závodníků ze všech 11 oblastí připraveno?

V pátek odpoledne sprint uličkami Chotěboře, po večeři pak slavnostní nástup všech oblastí, následovat bude rozbor sprintu s Radimem Hoškem, po besedě s hostem z orienťáckého prostředí bude vyhlášení vítězů závodů ve sprintu.

V sobotu jsou dopoledne a odpoledne dvě části Orienťáckého desetiboje, v podvečer bude následovat turnaj oblastí ve frisbee, večer pak volný program na festivalových atrakcích v centru (obří labyrint, překážková dráha, orienťácké hry jako Twister a Dooble a program v hlavním stanu) a poté vyhlášení výsledků desetiboje.

V neděli dopoledne se poběží štafety v příměstském lese u Chotěboře, pak je připraveno překvapení a po obědě proběhne vyhlášení vítězů štafet a zakončení festivalu.

Celou akci připravuje z pověření ČSOS Tretra Praha, šéfem celé akce je Jakub Ransdorf.

Řadu dalších věcí najdete na webu akce.


« zpět