Pomalu se rozjíždějí oblastní soutěže

23.3.2023 Petr Klimpl

Pomalu se rozjíždějí oblastní soutěže

O víkendu se rozjíždění i v dalších oblastech závody oblastní soutěží. Poběží se sedm závodů v sedmi oblastech.

Sobota

V jižních Čechách jsou na programu dva závody. Odpoledne se poběží Mistrovství oblasti štafet, které pořádá SC vebr-sport na mapě Pintovka s centrem Tábor - Horky. Tratě pro dvacítku přihlášených štafet postavili Jan Picek a Jiří Vébr v mírně zvlněném terénu, v horní části s prudkými členitými svahy k řece Lužnici. Večer pak proběhne Mistrovství oblasti v nočním OB se stejným centrem (Tábor - Horky), pořadatelem je SK Kotnov Tábor, necelá stovka závodníků poběží opět na mapě Pintovka na tratích, které připravili Jan Picek a Jiří Vébr.

Ve východních Čechách se běží již 2. kolo Východočeského poháru. Krátkou trať pořádá TJ Jiskra Hořice s centrem v letním parketu Relax v obci Prasek. Mapu Venturka 2023 připravil Petr Čihák. Necelé tisícovka závodníků poběží v mírně kopcovitém terénu s rovinatými pasážemi a hustou sítí cest, občasnými hustníky a podrostem. Tratě postavili Radek Vávra a Jan Čihák.

V Moravskoslezském kraji se poběží Mistrovství oblasti na klasické trati. Závod připravuje SKOB Ostrava. Necelé tři stovky přihlášených závodníků čekají tratě na mapě Podbučí (mapovali J. Hostaš, V. Petr a J. Juřeník; revidovali V. Petr a J. Hostaš) v mírně zvlněném členitém terénu s údolíčky, vodními a podmáčenými plochami, kde jsou jámy a jemné rýhy, je tam středně hustá, pravidelná síť cest, většinou velmi dobrá průběžnost a viditelnost. Centrum je v Ostravě-Petřkovicích, tratě připravil Václav Petr.

V Hanácké oblasti proběhne 1. závod Hanáckého žebříčku. Krátkou trať pořádá Oddíl OS SK Prostějov v okolí biatlonové střelnice ve Zdětíně. Stavitelé tratí Dušan a Ondřej vystavělovi měli k dispozici mapu Mokřiny (mapovali Zdeněk Rajnošek a Zdeněk Janů) v kopcvoitém terénu, který je porostově pestrý, kde je podrost, střední až vyšší hustota cest, v SV části pak prudší svahy místy i skalní srázy a terénní detaily antropogenního původu. Zájem o start projevilo přes 300 přihlášených závodníků.

TJ Slovan Luhačovice je pořadatelem prvního závodu oblastního žebříčku Valašské oblasti. Poběží se krátká trať s centrem v Uherském Brodě - Maršově. Na mapě MARŠOV - sever (hlavní kartograf Matěj Klusáček, revize Marek Cahel) postavil tratě pro dvě stovky přihlášených závodníků Johan Vavrys v kopcovitém terénu, kde je smíšený les s převahou listnatého, je tam proměnlivá hustota porostů s různou průběžností, místy je podrost.

Neděle

Praha a Středočeská oblast mají svůj první letošní oblastní závod V Černých Voděradech. Oddíl orientačního běhu USK Praha tam pořádá krátkou trať. Přes tisíc přihlášených závodníků čekají tratě od Michala Bořánka na mapě 2 RYBNÍKY východ (autor Petr Uher) v kopcovitém terénu, kde je velké množství situačních detailů – kameny, balvany, skály a skalky, skupiny kamenů, varpy, převážně říčanská žula, porosty jsou tam různorodé – listnaté (zejména buky) a jehličnany místy s náletovými hustníky.

Podrobnosti o závodech najdete v IS ORIS.


« zpět