Petr Klimpl odpovídá

5.4.2020 Sekce OB

Petr Klimpl odpovídá

Předseda sekce OB Petr Klimpl odpověděl na otázky týkající se sezóny 2020.

T: Sekce OB zrušila všechny závody zařazené do soutěží sekce OB do konce června. Nebylo to příliš brzy, nemohli jste ještě chvíli počkat?
Kli: Brzy to nebylo. Pořadatelé signalizovali, že sice v lese jde příprava dobře, ale že s dalšími věcmi mají díky řadě omezení velké problémy. Dovolím si citovat e-mail jednoho z pořadatelů: „Momentálně uspořádání závodů nevidíme moc realisticky. Prakticky se zadrhly všechny jednání s úřady (mají nás za blázny, že teď řešíme něco takového). Další problémy jsou s ubytováním ve školách. Se vším ostatním to vypadá podobně. I v případě, že by právně bylo možné akci uspořádat (což je dost nepravděpodobné), tak se může stát, že to z jiných důvodů nepůjde (prakticky ztrácíme i politickou podporu, nikdo ve své vesnici/městečku nechce mít 'cizince').“ A to byl signál, že musíme rozhodnout, aby pořadatele neplýtvali zbytečně silami a finančními prostředky. Navíc vyjádření epidemiologů a představitelů krizového štábu nedávaly do konce června šanci na zlepšení situace.

T: Zrušeny jsou celostátní závody (Mistrovství a veteraniády ČR, závody Českého poháru a žebříčky A i žebříčky B). Jak je to s oblastními závody?
Kli: U oblastních závodů není sekce OB pořádajícím orgánem, tam musí společně s pořadateli rozhodnout oblast sekce OB. Když státní správa povolí pořádat akce například do 300 osob, tak některé oblasti závody uspořádat mohou, ty velké ale určitě ne. Takže to bude záležet na konkrétním posouzení situace v dané oblasti.

T: Jak bude vypadat podzimní sezóna?
Kli: To je zatím ve hvězdách. Sekce OB připraví kalendář závodů na podzim až po tom, kdy bude jasné, do kdy budou trvat omezení při pořádání hromadných akcí na území ČR. Předběžně jednáme s pořadateli mistrovských závodů, zda, v jakých termínech a za jakých podmínek jsou schopni na podzim připravit své závody. Máme připraveno několik variant, čekáme vedle rozhodnutí státních orgánů o povolení hromadných akcí i na to, jakým způsobem dořeší kalendář mezinárodních závodů (MS, MSJ, MED) IOF. A kdy bude znám podzimní program? To teď nevím.

T: Co pořadatelé, kterým jste závody zrušili?
Kli: Všichni pořadatelé vynaložili nemalé finanční prostředky a mnoho práce na přípravě svých závodů, udělaly s nové mapy. My bychom byli neradi, aby to vše přišlo vniveč. Oslovili jsme je, zda mají zájem přesunout své závody na rok 2021 přibližně do stejných termínů, jaké byly v roce letošním. Většina pořadatelů zájem má. Představa je, že téměř „překlopíme“ jarní kalendář 2020 do roku 2021.

T: Ale tam je kalendář již obsazen.
Kli: Pořadatelství z roku 2021 bychom pak rádi přesunuli na rok 2022. Budeme o tom jednat s pořadateli, které jsme vybrali ve výběrovém řízení pro rok 2021. Víme, že s tím někdo bude mít problémy, budeme se snažit najít nejoptimálnější řešení, ale takovou situaci nikdo z nás nečekal.

T: V září se měl v Česku konat Euromeeting jako generálka na MS 2021. Bude?
Kli: V září ne, protože v té době přepokládáme ještě zavřené hranice. Hledá se nový termíny na konci října či na začátku listopadu. MS 2021 bude u nás v původně plánovaném termínu v červenci.

T: Nešlo by pořádat aspoň menší závody nějakými netradičními způsoby?
Kli: Oficiální ne. Tréninkové při zachování příslušných nařízení asi ano. Dostal jsem návrh, aby se oficiální oblastní závod proběhl následovně: „Pořádat bezdotykově; jednodenní závod; bez startovky (startovní pole by se roztáhlo na 8 - 10 hodin) – start na krabičku s možností odstartovat kdykoli po celý den; stačil by jeden zastrčený pořadatel na hlídání elektroniky; příjezd, závod, odjezd  - malé parkoviště a vše na shromaždišťátku, přístup po jednom - nulování, kontrola, start, a cíl i vyčítání na jednom místě; mapy s vytištěnými popisy daleko (vše samoobslužně); na místě žádný pořadatel, žádné informace, žádné stánky, žádné WC, žádné občerstvení, žádné vyvěšování, žádné vyhlašování, žádné mytí; po doběhu vyčíst a odjezd; výsledky v ORISu. “ Tak takto oficiální závod oblasti určitě ne, ale na podobném principu už to některé kluby jako trénink zkoušejí.

T: Budou o prázdninách vícedenní závody?
Kli: Nevím. O tom si rozhodnou pořadatelé jednotlivých akcí sami podle vyhlášených omezení. Osobně se domnívám, že nebude ani jeden. Stát se zatím jednoznačně vyjadřuje, že o prázdninách nepovolí hromadné akce, pod kterými všichni vidí hlavně hudební festivaly. A naše závody jsou bohužel ve stejném „pytli“, byť proti festivalům jsou zcela jiné, lidi nejsou tolik na sobě (na shromaždišti, v lese by to asi bylo bez problémů). Ale to je zatím pod rozlišovací schopnost těch, kteří o omezeních rozhodují.

T: Jak myslíš, že to bude vypadat ze soustředěními a letními tábory o prázdninách?
Kli: Výkonný výbor ČSOS rozhodl už nyní, že budou zrušeny STK (stacionární tréninkové kempy) ve Švédsku. Sdělovacími prostředky proběhlo, že by měly být povoleny letní tábory, aby se odlehčilo rodičům. Myslím, že tábory budou, ale za přísných hygienických omezujících podmínek, především, že tábor bude na jednom místě. Tedy soustředění našeho typu, kdy se vyjíždí každý den někam jinam na trénink, asi možné nebudou. Ale uvidíme, je to ještě dost daleko... Alluring teens wall crosser in accidental lesbian fucking with horny border officer Super Hot Mandy Shows Us What Shes Got And Shes Still Got Plenty Blonde teen Lily Rader gets punished by boyfriends big dick Horny officer picked up an undocumented immigrant Two horny schoolgirls sharing the teachers cock Close up view of lesbian pussy pleasure A Dodgeball Where Youll Get Naked And Expected To Fuck Amazing Afternoon Hookup with Mom Agreeable milf gets a doggy position fucking Samantha Saint, Jayden Cole, Shyla Jennings and masturbation with a dildo Monique Symone Gets Picked Up And By W fuck pornjk.com

T: Jsi šéfem největším českého o-klubu. Jak trávíte stav nouze?
Kli: Pochopitelně jsme zrušili veškeré klubové aktivity (mapové a běžecké tréninky, pořádání tréninkových závodů, ligy škol, atd.). A přestali jsme pracovat na přípravě dvou závodů žebříčku B, které jsme měli pořádat na konci května. Žactvo a dorost nyní dostává e-mailem 3x týdně mapové testy, dorost má připraveny tréninkové plány. A ve spolupráci s hradeckými kluby máme po okolí Pardubic rozneseny kontroly pro individuální mapové tréninky, je jich nyní kolem 15.

T: A jak celou situaci snášíš ty osobně?
Kli: Dost špatně. Ale každý víkendový den si pár kontrol v lese projdu.

Děkujeme za odpovědi, věříme, že se situace brzy zlepší.


« zpět