Oslavy 70 let orientačního běhu 2020 – Bunč

12.2.2020 Ivan Matějů Převzato z ČSOS

Oslavy 70 let orientačního běhu 2020 – Bunč

V roce 2020 slaví český orientační běh 70 let od prvního závodu. Vedle toho, že bude vydána unikátní reprezentativní publikace 70 let OB, tak se v květnu uskuteční první část oslav v Praze. A co nás čeká dál?

V druhé polovině roku se pak uskuteční stěžejní akce oslav, přímo v místech kde OB v ČR vznikal - na Bunči a v Otrokovicí. O tom, co se připravuje, jsme si povídali s Tomášem Podmolíkem – jedním z hlavních organizátorů. 

V sobotu 31. října 2020 se uskuteční vzpomínkový historický závod se startem na Bunči a s doběhem do Otrokovic na mapách složených ze 4 etap vývoje map (1:25000 zelená z roku 1967, 1:20000 1974, 1:15000 1990 a 1:10000 sprintová 2020) s cílem v Otrokovicích.

  • Shromaždiště bude na stadionu nebo ve škole, na Bunč bude zajištěna doprava autobusy pro závodníky, kteří absolvují celý přeběh.
  • Méně zdatní budou mít postavený okruh v okolí Bunče, kdo by tam nejel, může se proběhnout v Otrokovicích na middlosprintu v těžkém hliništi po Baťovi, případně jen po městě.
  • Na večer je v plánu společenský večer v místním kulturním domě spojený s oslavami, vzpomínkami, hudbou, oceněním , uvedením do sině slávy ČSOS apod.
  • Režii celého programu si vzal na starost Petr Kubásek – redaktor ČT, který nás také bude večerem provázet, ČT Brno bude ze závodu natáčet též reportáž.
  • Vedle udělení pamětních medailí a vzpomínkového skla se můžou účastníci těšit na speciální pivo z pivovaru Konrád s etiketou oslav nebo produkty z likérky Jelínek z Vizovic, jsme přece na Valašsku.
  • Na „oslavy“ budou pozváni všichni nositelé medailí z OB z MS, ME, SH a je jich požehnaně, účastníci 1. ME OB v roce 1962,významní funkcionáři a organizátoři MS a ME ČSOB a ČSOS z minulých let, šéfredaktoři časopisů OB, hosti z IOF i SZOB a další.
  • Určitě se zúčastní celá naše dospělá reprezentace OB pod vedením šéftrenéra Jana Šedivého, která zde plánuje motivační VT pro start na MS 2021 v ČR.

Zveme ale všechny ostatní zájemce – orienťáky, kdo chce sportovat, vzpomínat i slavit – sál je dostatečně velký. Přihlásit se bude možno prostřednictvím ORISu. A já jenom dodám, že děkuji zlínským orieťákům s jakým nadšením a elánem se chopili této hozené rukavice, v rychlosti vše projednali a prezentovali na oddílové výroční schůzi a určitě nám připraví celou řadu dalších překvapení na termín 31.10. 2020. Určitě nás také čeká se domluvit se sekcemi LOB, MTBO a TRAIL jak pojmou svoji účast na této akci, ale jsem rád, že se to rozjíždí.

 


« zpět