Orientační běh do škol - zábavný a výchovný OB

12.12.2017 Kristýna Skyvová Převzato z ČSOS

Orientační běh do škol - zábavný a výchovný OB Orientační běh do škol

Nová publikace ORIENTAČNÍ BĚH DO ŠKOL - ZÁBAVNÝ A VÝCHOVNÝ OB obsahuje inspirativní cvičení k výuce orientačních a navigačních dovedností pro žáky základních a středních škol ve věku od 6 do 15 let.

Autorem publikce je Göran Andersson, který získal představu, jak usnadnit a zpříjemnit orienťák ve škole, na základě úzké spolupráce s učiteli švédských základních a středních škol a díky zkušenostem v pozici vedoucího projektů "Skol-Sprinten" a "World Orienteering Day".

Publikace Orientační běh do škol - zábavný a výchovný OB byla přeložena z anglického originálu Cool, Awesome and Educational. Publikace je určena učitelům, ale může být dobrým pomocníkem i pro trenéry mládeže, protože obsahuje řadu námětů na výuku základů orientace s využitím nových technologií využívaných v denní praxi.
Pro výuku jsou připraveny návody na nácvik orientace v tělocvičně a v areálu školy, cvičení na pochopení mapových značek a významu vrstevnic a ukázky spojení nácviku orientace s procvičením učiva z jiných předmětů v místě kontrolních stanovišť. Součástí publikace jsou mapové úkoly (testy) s řešením.


Na české verzi se podílely Karolína Bořánková a Kristýna Skyvová. Tisk publikace připravuje tiskárna Žaket, odkaz ke stažení je zde.

 

 


« zpět