O víkendu 10 oblastních závodů

2.6.2021 Petr Klimpl

O víkendu 10 oblastních závodů

Po více osmiměsíční přestávce se naplno rozjíždění oblastní závody v orientačním běhu. 

Sobota

  • Téměř 800 závodníků uvítají pořadatele z OK Sparta Praha na startu krátké trati žebříčku Pražské a Středočeské oblasti. Centrem závodu je louka za obcí Stará Huť. Závodníky čeká smíšený les, kde je častý podrost či zbytky větví po těžbě po kalamitách; terén je většinou rovinatý se střední sítí komunikací. Na mapě Nad Strží (autor Jaromír Buriánek) postavil tratě Miloš Novák.
  • V západních Čechách se poběží žebříčková krátká trať, kterou připravuje KOB Baník Sokolov v Třídomí – chatová osada. Poběží se na mapě Třídomí II, v podhorském podmáčeném terénu, kde je množství vodotečí a klacků pod nohama, se středně hustou sítí komunikací. Pro dvě stovky závodníků postavili tratě Karel Rambousek a Oldřich Kohoutek.
  • Pro závodníky Ještědské oblasti připravil OK Jiskra Nový Bor mistrovství oblasti na klasické trati. Centrem je na koupališti ve Sloupu v Čechách, poběží se na mapě Ortel (autoři Jan Picek a Roman Horký), tratě v kopcovitém a členitém terénu, kde jsou místy kameny a skalky, postavily Michaela Marhanová a Karolína Staňová. Přihlášeno je přes 500 závodníků.
  • Východočeský pohár pokračuje třetím závodem, klasickou trať připravuje Sportcentrum Jičín s centrem v Češově na fotbalovém hřišti. Poběží se na mapě Češovské Valy, tratě postavil Petr Špicar ve zvlněném terénu, kde je převážně listnatý s terénními detaily, průběžnost i viditelnost je od perfektní po sníženou, s relativně hustou sítí z valné části drobných a nevýrazných komunikaci, bez výrazných záchytných bodů, prostoru dominuje prehistorické hradiště s až 15 metrů vysokými valy. Na start by se mělo postavit přes 700 závodníků.
  • Necelé tři stovky závodníků uvítá první závod Ligy Vysočiny. Pořadatelé z SK Chrast připravili krátkou trať s centrem v Luži (Zdislav). Poběží se na mapě Bukovina (mapoval Martin Krejsa), Josef Vítek postavil tratě v mírně zvlněném terénu, kde je smíšený les s hustou sítí komunikací.
  • Mistrovství Hanácké oblasti na klasické trati uvítá na startu 350 závodníků. Klub vytrvalostních sportů Šumperk připravil závod z parkoviště u Motorestu Skřítek. Závodníky čekají tratě na mapě Rudoltice - Skřítek (hlavní kartograf Zdeněk Rajnošek), tratě postavil Zdeněk Janů v horském jesenickém terénu.
  • Pořadatelé z OB Vizovice připravili pro 250 přihlášených závodníků Mistrovství Valašské oblasti na klasické trati. Poběží se v podhorském lese, místy s těžkou podložkou, podmáčené svahy, mírný podrost, minimální plochy s podrostem, tratě na mapě Trubiska postavil Jan Vyoral. Centrum je v Pozděchově, v areálu u sjezdovky.

Neděle

  • KOB Baník Sokolov pořádá další závod opět v Třídomí - mistrovství Západočeské oblasti na klasické trati. Pro závod (poběží 250 závodníků) platí stejné údaje jako o sobotní krátké trati - mapa, popis terénu i stavitelé tratí.
  • Dvojice pořadatelů TJ Stadion Nový Bor a KOB Kamenický Šenov připravila další závod Ještědského žebříčku, krátkou trať. Pětistovku závodníků přivítá areál ZŠ U Lesa v Novém Boru, kde je centrum závodu. Stavitel tratí Petr Průšek měl k dispozici mapu Čertův mlýn (autoři Petr Beránek a Jaroslav Lamač), poběží se v příměstském lese s hustou sítí komunikací.
  • Krátkou tratí pokračuje Liga Vysočiny. SK Orientační sporty Nové Město na Moravě zvolil za centrum Vysočina arénu v Novém Městě na Moravě. Téměř čtyři stovky závodníků čeká mapa Ochoza (autor Petr Mareček), stavitelé tratí Jan Nechanický a Daniela Nechanická měli k dispozici typicky vysočinský terén, který je porostově rozmanitý, dost podmáčený, s hustou sítí komunikací.

Informace o všech závodech najdete v IS ORIS.


« zpět