Nočními mistry Vendula Horčičková a Tomáš Křivda

10.4.2022 Petr Klimpl

Mistrovství ČR v nočním OB, které se běželo v lesích v okolí Struhařova, ovládli Vendula Horčičková a Tomáš Křivda.

Pořadatelé z USK Praha zvolili za centrum Struhařov, závodní prostor byl vymezen obcemi Struhařov, Svojetice, Černé Voděrady, Zvánovice. Závodníky tam čekal kopcovitý až mírně zvlněný terén, kde bylo dost situačních detailů – kameny, balvany, skály a skalky, skupiny kamenů. V prostoru byly různorodé porosty – listnaté (zejména buky) i jehličnany místy s náletovými hustníky. Byla tam středně hustá síť komunikací. Mapu připravil Petr Uher. Orientačně hodně náročné tratě postavil Petr Bořánek. Za velkého chladu a občasného sněžení bylo na startu v mistrovských kategoriích téměř 500 závodníků. Pořadatelé tak využili v některých kategoriích i klauzule z Prováděcích předpisů, že může být zkrácen startovní interval na 2 minuty s tím, že na dotčených tratích budou použity rozdělovací metody. Na startu byla většina našich nejlepších závodníků, boje o medaile byly velmi zajímavé.

V ženách si pro titul doběhla Vendula Horčičková (LCE), která byla o 2:48 min. rychlejší než druhá Adéla Finstrlová (ZBM), ještě o 10 sekund zpět zůstala třetí Jana Stehlíková (LPU), na dalších místech skončily Monika Doležalová (KAM), Jana Peterová (LPU) a Klára Nechanická (TBM), obhájkyně titulu Šárka Sokolářová obsadila sedmou příčku.

10. Teplá Karolína           SHK9251   OK Slavia Hradec Králov  76:10   + 13:17

V mužích vybojoval zlato Tomáš Křivda (CHC), který byl o více jak dvě minuty rychlejší než obhájce titulu Miloš Nykodým (ZBM), bronz překvapivě získal Daniel Wolf (TUR), který byl o 4 minuty pomalejší než Nykodým (4. Jonáš Gottstein, JIL, 5. Vojtěch Sýkora, LCE, 6. Roman Zbranek, TZL).

10. Procházka Jan            PGP8407   SK Praga                 87:14   + 14:09

V juniorkách získala titul naprosto suverénně Michaela Dittrichová (LCE), která o tři a půl minuty porazila Annu Karlovou (JIL), se ztrátou pěti minut na vítězku získala bronz Martina Thýnová (SHK). V juniorech dominoval Jakub Chaloupský (PHK), druhý Adam Valík (AOP) na něj ztratil přes čtyři minuty, třetí Milan Malačka (DKP) měl za vítězem odstup 11 a půl minuty. V D18 si pro vítězství doběhla Lucie Dittrichová (SKM), druhá Michaela Novotná (TUR) na ní měla ztrátu dvě a půl minuty, velkým překvapením byl bronz Zity Plaché (STA), její ztráta na vítězku byla téměř osm minut. V H18 byl nejrychlejší Jiří Donda (ONO), přes minutu ztráty měl druhý Jan Strýček (PBM), ještě o tři minuty pomalejší byl bronzový Filip Haas (LPU). V D16 získala zlato Barbora Holasová (AOP), přesně minutu ztráty měla druhá Kateřina Doušková (TBM), bronz získala další závodnice AOP Natálie Gallo, která měla za vítězkou odstup přes sedm minut. V H16 si pro vítězství doběhl Tomáš Kučera (ZBM), stříbrný Ondřej Brosch (RBK) na něj ztratil 37 sekund, třetí se ztrátou minuty a půl na vítěze skončil Jan Čihák (HOR).

Současně s M ČR se běžela i Veteraniáda ČR, žen moc nestartovalo, za to v mužích se především v kategoriích H40 až H55 sešla docela početná konkurence. V jednotlivých kategoricích vyhráli:
D35: Kateřina Kašková (CHA)
D40: Martina Hepnerová (PHK)
D45: Martina Čečková (SHK)
D50: Pavlína Chaloupská (PHK)
D55: Ivana Thýnová (SHK)
D60: Jana Bochenková (DOR)
D65: Jiřina Kuncová (TJN)
H35: Radovan Čech (TBM)