MS 2021: Jak se těší čeští reprezentanti?

23.6.2021 Matěj Burda

MS 2021: Jak se těší čeští reprezentanti?

Do startu Mistrovství světa na domácí půdě zbývá 10 dní. Jak se těší naši reprezentanti? Kdo se těší na terény, kdo vzpomíná na MS 2008 a kdo už jen piluje taktiku?

Vendula Horčičková (sprint)

Natěšení i nervozita stoupají úměrně směrem k MS, a to je dobře. A jsem moc ráda, že nás v arénách nakonec povzbudí velké množství fanoušků. Děkujeme.

Adéla Indráková (sprint, krátká a klasická trať)

Na MS v Čechách se těším úplně neskutečně. Jako dorostenka jsem pomáhala pořádat MS 2008, sledovala výkony našich nejlepších a přála jsem si se dostat taky tak daleko. Za pár dní se mi sen splní a já se opravdu nemůžu dočkat.

Tereza Janošíková (sprint, sprintové štafety, štafety, klasická trať)

Těším se velmi, i když teda lehká, ale zdravá nervozitka už klepe na dveře. Dlouhodobý cíl se blíží a za týden a kousek konečně vypukne. Těším se, až se postavím na start všech disciplín, o kterých jsem již v minulosti smýšlela a dám do výkonu všechno, co ve mne bude. Těším se, že svým představením potěším nejen sebe, ale i okolí. Těším se na celkovou atmosféru velké akce, i přes všelijaká pandemická nařízení. Těším se na diváky. Těším se na krásné vyústění dlouholeté dřiny organizátorů (děkuji!) a těším se na BOJ! #jdemedoboje

Jana Knapová (sprintové štafety, krátká trať, štafety)

Těším se hodně! Letošní Mistrovství světa bude výzva, a to nejen proto, že je na domácí půdě, ale především je v krásných a náročných terénech.

Denisa Kosová (krátká trať, štafety, klasická trať)

Samozřejmě, těšíme se a jsme všichni moc rádi, že bude umožněn vstup divákům, protože to dodá závodům úplně jinou atmosféru. Snad i počasí se nám trochu umoudří.

Jakub Glonek (sprint)

Těším se moc. Je to pro mě opravdu hodně nečekaná příležitost a já si ji hodlám užít do maxima. Naštěstí můžou být v aréně stovky českých fanoušků, mezi kterými bude spousta mých kamarádů a to doufám bude věc, která mě namotivuje ještě k lepším výsledkům. A taky jsem rád, že běžím hned první disciplínu a zbytek mistrovství si budu moct užít v klidu jako fanoušek.

Vojtěch Král (sprint, sprintové štafety, štafety, klasická trať)

Těšit se, ale taky soustředit se, pilovat znalosti, taktiku a formu, to je program na následujících 10 dní a pak děj se vůle boží.

Tomáš Křivda (sprint, krátká trať)

Jsem natěšený na svoje vůbec první MS, které bude ještě k tomu na domácí půdě. Věřím, že jsme dali všichni přípravě maximum a český tým si za podpory fanoušků odveze nějaká cenná umístění ze všech závodů.

Pavel Kubát (krátká trať, štafety)

Samozřejmě že se těším moc, MS na domácí půdě jsem zažil v roce 2008 pouze jako fanoušek a byl to pro mě skvělý zážitek, který si pamatuji dodnes, tak teď to budu mít jen z druhé strany.

Tomáš Kubelka (klasická trať)

Hodně se těším do skal na klasiku, a stejně na můj první start na mistrovství světa. A spíš středně se těším, jak mne budou bolet nohy v cíli.

Miloš Nykodým (sprintové štafety, krátká trať, štafety, klasická trať)

Těším se hodně, zároveň je přede mnou ještě pořád hodně práce u počítače, takže začínám být nervózní. Nervozita by měla částečně odpadnou po té suché přípravě. Jen abyste mi rozuměli, ta příprava probíhá dlouhodobě, jen ve finiši musím víc zabrat. Teď jsem trochu na jehlách, jestli se mi dostaví forma. Trénink byl ale poslední týdny kvalitní, takže by měla.

Nově byla povolena také účast diváků v arénách závodů. Fanděte našim!


« zpět