Květnové jednání výkonného výboru ČSOS

15.5.2024 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Květnové jednání výkonného výboru ČSOS

Ve středu jednal Výkonný výbor ČSOS.

Program nebyl rozsáhlý a tak jednání bylo dost rychlé.

V úvodu byla podána informace o přidělených dotacích od NSA na rok 2024, proti loňskému roku máme na reprezentaci, na mládež a na organizaci sportu o 4 % méně proti loňskému roku, na pořádání MSJ jsme dotaci nedostali (příští týden bude mimořádné jednání VV ČSOS, které projedná úpravu rozpočtu).

Pak podaly informace o své činnosti sekce (sekce OB navrhla prodloužit smlouvy u trenérů reprezentace do konce září 2025, sekce LOB předložila výjimku z hospodářských směrnic pro rok 2024 na rozdělení prostředků na přípravu talentů). Následovaly informace rad. Poté proběhlo schválení zprávy o hospodaření ČSOS v roce 2023 a projednání výsledků hospodaření v prvním čtvrtletí roku 2024. Pořadatelé JWOC 2024 a MED 2025 podali zprávu o jejich zabezpečení.

V různém podal informaci o své dosavadní činnosti nový projektový manažer ČSOS Honza Picek, mj. připravil na neděli 26. května večer on-line schůzku se zástupci klubů s cílem seznámit se změnami v řízení ČSOS a se směrováním ČSOS v nadcházejícím období. Další aktivitou je první vydání nového magazínu Český orienťák (s podtitulem souhrnný přehled ze světa orientačního sportu), který se v premiéře bude vysílat ve čtvrtek 23. 5. ve 13:40 hod. na ČTSport.


« zpět