Kvalifikace krátké trati - bez překvapení

16.9.2023 Petr Klimpl

Kvalifikace krátké trati - bez překvapení

Český šampionát v orientačním běhu na krátké trati začal kvalifikací.

Mistrovství ČR na krátké trati probíhá v srdci Žďárských vrchů. Pořadatelé z oddílu orientačního běhu TJ Spartak první brněnská získali souhlas Správy CHKO k uspořádání vrcholného českého o-závodu v orientačně pěkném a zajímavém terénu. Přes sedm stovek přihlášených závodníků našlo centrum v katastru obce Samotín, na rozlehlé louce u hájenky Blatka.

V sobotu se za krásného slunečného počasí běžela kvalifikace na mapě Blatky, kterou mapoval Petr Mareček. Prostorem kvalifikace bylo ploché údolí potoka Rybníček s množstvím melioračních rýh, potoků, bažinek a porostových detailů se středně hustou sítí cest. Tratě postavili Jiří Zelinka a Libor Zřídkaveselý. Boje o postup do finále A byly zajímavé, ale až na malé výjimky se v nedělním hlavním finále všichni nejlepší objeví. Těmi výjimkami, které měly podle přechozích výsledků být mezi nejepšími jsou třena Anna Kynčlová a Sheila Havrdová (D16), Michaela Metelková (D18), Ema Černá a Ema Bulířová (D20), Šárka Sokolářová (D21, Tomáš Metelka (H16), Jan Štěpánek (H18), Jiří Donda (H20) či Ondřej Metelka (H21.

V ženách jednotlivé kvalifikační skupiny vyhrály:
Denisa Kosová
Barbora Chaloupská
Jana Peterová
Adéla Vandasová

V mužích si pro vítězství doběhli:
Tomáš Křivda
Miloš Nykodým
Vojtěch Král
Jonáš Hubáček

Nedělní finálové závody se poběží v trochu jiném terénu - tratě postavil opět Libor Zřídkaveselý tentokrát v terénu, kde se v severní části nachází svah s porostovými detaily, kameny a srázky; jižní část je ploché údolí potoka Břímovka s množstvím melioračních rýh, potoků, bažinek a porostových detailů. V tomto terénu zatím nebyla žádná mapa pro OB, novou mapu Lisovská skála mapoval Zdeněk Rajnošek.

Web závodu najdete zde.


« zpět