Krátká trať na World Games v USA

16.7.2022 Petr Klimpl

Orientační běh na World Games v USA pokračoval krátkou tratí v národním parku Oak Mountain,

Tratě byly postaveny většinou v dobře běhatelném listnatém lese s několika strmými kopci a řadou terénních detailů. Běželo se za obrovského horka.

V mužích po celou trať vedl Matthias Kyburz (SUI), v závěru ho začal stahovat Kasper Harlem Fosser (NOR), na poslední kontrole měli stejný čas, více sil na doběhu měl norský závodník a s náskokem 7 sekund si doběhl pro zlatou medaili. Necelou minutu za vítězem byl vyrovnaně běžící Švéd Martin Regborn (4. Ruslan Glibov, UKR, 5. Gernot Ymsen, AUT, 6. Joey Hadorn, SUI). Tomáš Křivda se na všech meezičasech pohyboval kolem desátého místa a právě desátá příčka mu potřila i v cíli, když měl ztrátu na vítěze 4:43 min. Vojtěch Král začal velmi dobře, dlouho byl v první deítce, v půlce trati byl pátý, pak však začal ztrácet a jeho odstup za prvním byl v cíli pět a půl minuty a to znamenalo 13. místo.

15 Riccardo Rancan            SUI 39:57 +06:12

V ženách vyhrála Švýcarka Simona Aebersold a v cíli slavila druhou zlatou z těchto her, když porazila o 45 sekund Karolinu Ohlsson (SWE), na třetím místě skončila už s velkým odstupem (přes čtyři minuty) Norka Ingrid Lundanes (4. Victoria Haestad Bjornstad, NOR, 5. Aleksandra Hornik, POL, 6. Hanna Wisniewska, POL). Tereza Janošíková dobře začala, chyba ve třetině trati ji odsunula do druhé desítky (až na 15. místo), v závěru zabojovala a vyneslo jí to 9. místo (+8:08). Denisa Kosová závod kvůli zranění nedokončila.

1 Simona Aebersold           SUI 35:12 +00:00
 2 Karolin Ohlsson            SWE 35:57 +00:45
 3 Ingrid Lundanes            NOR 39:14 +04:02
 4 Victoria Haestad Bjornstad NOR 40:16 +05:04
 5 Aleksandra Hornik          POL 40:51 +05:39
 6 Hanna Wisniewska           POL 41:19 +06:07
 7 Elena Roos                 SUI 41:27 +06:15
 8 Susen Loesch               GER 42:17 +07:05