Kitl je nový titulární partner Českého poháru

21.2.2024 Matěj Burda

Kitl je nový titulární partner Českého poháru

Společnost Kitl se od roku 2024 se stala novým titulárním partnerem celé série Českého poháru v orientačním běhu. Navazuje tak na partnerství, které bylo spojeno s mezinárodními akcemi MS OB 2021 a MS MTBO 2023.

Letošní orienťácká sezóna bude plná Syrobů, Životabudičů, Šláftruňků i Vratislavické kyselky. Přesně to je portfolio firmy Kitl, která pochází z Libereckého kraje a bude zase o trochu více spojená s orienťákem. Není divu, majitelem a zakladatelem je sám orienťák Jan Vokurka. “Orienťák je vytrvalostní sport. Ta vytrvalost je hrozně důležitá i v životě a v podnikání. Spousta lidí to po prvním podnikatelském neúspěchu zabalí. Po tvrdé ráně je nutné se zocelit a pokračovat dál. Orienťáci to v sobě mají. Překonávání překážek, nevzdat se a jít dál,” říká hlavní duše Kitlu. Orienťák mu pomohl i ve firemní kultuře. “Když přijdu mezi orienťáky, cítím se tam dobře. Jsme jedna rodina. Máme všichni podobné vnímání na svět, hodnoty a zážitky. Neplatí to jen v Česku, ale i v zahraničí. Podobný koncept se snažím uplatňovat v naší firmě. Možná i proto zaměstnáváme už docela dost orienťáků,” připomíná Vokurka.

V rámci orienťáku se bude jablonecko-liberecká společnost prezentovat dvěma značkami. V prvé řadě se jedná o Kitl, která původně začínala jako výrobce medicinálních likérů a vín, v poslední letech je ale známá zejména díky Syrobům. Ve svém portfoliu má různé příchutě jako je zázvor, grep, bez, jahodu či exotickou maracuju. Vratislavická kyselka je druhou značkou v portfoliu firmy od srpna 2018. V době převzetí byl celý areál kyselky v katastrofálním stavu, vyžadoval kompletní rekonstrukci. To se za pouhé čtyři roky povedlo a nyní již je zde hlavní výrobní areál pro obě značky. “Vratislavická kyselka je právem vyhledávána nejen jako lahodná, ale i nízkou mineralizací zdravotně velmi vhodná stolní voda,” prohlásil o vodě prof. Dr. Ing. Ota Hynie, DrSc., zakladatel české hydrogeologie.

Kitl a orienťák. Toto spojení se už uplatňovalo již na dvou mezinárodních akcích. Řada lidí si určitě vzpomene speciální a skoro kitlovské televizní studio v rámci Mistrovství světa v orientačním běhu 2021. O dva roky později se Kitl prezentoval i v rámci MS MTBO 2023. Už pravidelně si orienťák mohou vyzkoušet návštěvníci Dne Vratislavické kyselky, kde firma Kitl otevírá brány svého podniku, doplňuje jej pestrým kulturním programem a občerstvením. I letos spojení proběhne, účastníci si mohou poznamenat termín 19. července 2024, protože to se brány areálu Vratislavické kyselky otevřou pro širokou veřejnost.

Letošní Kitl Český pohár má 11 kol. První se koná již za necelé dva měsíce (14. dubna) na Ostravsku, během jarní sezóny nabídne 7 závodů, v září pak další 4 akce. Posledním Kitl Českým pohárem bude 21. září sprint v Bechyni. “Jsem rád, že Kitl jde do toho s námi nejen v roce 2024, ale už přemýšlíme nad spoluprací v dalších letech. Český pohár v orienťáku tak dostane doslova novou šťávu,” uzavírá místopředseda Českého svazu orientačních sportů Jan Picek.

Předseda sekce OB Petr Klimpl na návštěvě Vratislavické kyselky s majitelem Kitlu Honzou Vokurkou.


« zpět