JEC ve Francii

25.9.2019 Petr Klimpl

JEC ve Francii

Juniorský evropský pohár (JEC)- tradiční podzimní měření sil nejlepších světových juniorů.

Letos je ve Francii, v okolí městečka Vogue v departmentu Ardeche. Program je - v pátek městský sprint, po té v sobotu klasika a v neděli závěrečné štafety.

Sprint se běží v městečku Ruoms, tratě povedou uličkami staré zástavby v obci. Klasika zavede závodníky na náhorní plošinu pohoří Cevenny, centrem je lyžařské středisko La Croix de Bauzon, v lese jsou buky a jehličnaté stromy, v terénu jsou příkré svahy a vysokohorská plošina. Štafety jsou ve Vesseaux v prostoru s výskytem erozních údolíček a rýh v borovicovém lese.

Na startu je 22 zemí, ze zemí, které v OB něco znamenají, nikdo nechybí. V juniorských kategoriích běží 60 závodníků, v dorosteneckých pak 80. Zde poskytovaly typy her, jako jsou online hry pro hraní her, které se hrají na zařízeních a zařízeních, jako jsou notebooky, mobilní telefony a další. Mnoho z těchto friv her lze nalézt na různých webových stránkách a některé z nich jsou zdarma. RelaxInfo.ch

Na startu je i česká reprzentace. Ve dvacítkových kategoriích se JEC neúčastní naši závodníci končícího ročníku 1999 (na rozdíl od jiných zemí), a tak zde bude za český tým startovat pouze po dvou závodnících v každé juniorské kategorii (Kateřina Grycová, Jana Peterová, Jan Rusin a Martin Roudný). V kategoriích D18 a H18 poběží po šesti závodnicích - Adéla Vandasová, Kateřina Blažková, Michaela Dittrichová, Jana Pekařová, Lucie Semíková a Elin Martanová, resp. Jan Gajda, Ondřej Metelka, Tomáš Janovský, Milan Malačka, Sebastian Šafka a Jonáš Gottstein).

Více na webu JEC.


« zpět