Jan Procházka devátý v Tasmánii

8.1.2015 Petr Klimpl

Jan Procházka devátý v Tasmánii

Jan Procházka obsadil deváté místo v závodě Světového poháru v Tasmánii (krátká trať). Vyhráli Tove Alexandersson a Daniel Hubmann. 

Ve čtvrtek se konal druhý závod letošního Světového poháru v orientačním běhu. Běžela se krátká trať v technicky náročném terénu v blízkosti národního parku Freycinet v Tasmánii. V terénu poblíž Coles Bay bylo mnoho žulových útesů a balvanů i oblasti s četnými terénními detaily. Pěkné tratě byly vedeny většinou ve světle zeleném, v oblasti se sníženou viditelností i průběžností.

V ženách opět jasně dominovala Švédka Tove Alexandersson, která o více než dvě minuty porazila druhou Norku  Mari Fasting, další minutu a půl zpět byla třetí Švédka Maria Magnusson.

V mužích si pro vítězství doběhl obhájce loňského vítězství Daniel Hubmann (SUI), který za sebou nechal druhého Nora Olava Lundanese skoro o minutu, další půl minuty ztrácel na třetím místě další Švýcar Matthias Kyburz. V první desítce skončili celkem čtyři Švýcaři, tři Švédi, dva Noři a tuto devítku k naší radosti doplnil Jan Procházka, který obsadil 9. příčku, když na vítězného Švýcara ztratil necelé čtyři minuty, když byl v první části na počátku druhé desítky, v závěru se probojoval do TOP 10.

Program bude završen v sobotu závodem na klasické trati nedaleko St. Helens v kopcovitém terénu, kde jsou žulové skály a rozmanitá průběžnost lesa (hustníky, bažiny).

Stránky celé série jsou  tady.


« zpět