Dva závody žebříčku B-Morava ve Zlíně

15.5.2016 Petr Klimpl

Dva závody žebříčku B-Morava ve Zlíně

Druhé a třetí kolo žebříčku B-Morava proběhlo o víkendu v okolí Zlína.

Pořadatelé z SKOB Zlín zvolili za centrum ZŠ Podhoří. Autor mapy Bohumil Háj zmapoval typicky valašský, kopcovitý terén, kde je střední hustota komunikací, erozní rýhy a sesuvy, místy porostové detaily, občasný sezónní podrost i pestré hliniště cihelny.

V sobotní klasice startovalo skoro 600 závodníků na náročných tratích, které postavil Michal Smola. V hlavních kategoriích si vítězství odnesli manželé Kozákovi z Tesly Brno. V ženách Zdenka naprosto dominovala, když druhou Lucii Staňkovou (ASU) za sebou nechala 10 minut a třetí Barboru Pijákovou (Pezinok) 11 minut, 4. Kamererová, 5. E. Horčičková. V mužích Osvald vyhrál téměř 3 minuty před Petrem Palátem (ABM), o dvě minuty více ztratil třetí Jonáš Hubáček (LCE), 4. Glonek, 5. Vedra.

V neděli se běžela krátká trať, na startu bylo o stovku závodníků méně. V ženách opět jasně vyhrála Zdenka Kozáková (TBM), která přesně o 5 minut porazila druhou Terezu Odehnalovou (ZBM), na třetím místě skončila Květa Mrštíková (LPU), 4. Pijáková, 5. Kamererová. V mužích byl nejrychlejší junior Jakub Glonek (AOP), který za sebou nechal minutu a půl sobotního vítěze Osvalda Kozáka (TBM), třetí Jan Perůtka (LCE) už měl odstup hodně velký, 4. Rychlý, 5. Jos. Hubáček.

Web závodů je zde.


« zpět