Co je připraveno na víkend

18.5.2023 Petr Klimpl

Co je připraveno na víkend

Na víkend jsou připraveny závody v oblastech.

Sobotní Mistrovství Středočeské a Pražské oblasti na klasické trati pořádá OK Dobříš ve Voznici. Tisícovku přihlášených závodníků čeká mapa Voznice 2023 (autor Petr Uher). Tratě postavil Pavel Janda v mírně kopcovitém terénu s mnoha terénními i porostovými detaily, kde je středně hustá síť cest, místy je terén zarostlý sezónním podrostem.

Mistrovství Východočeské oblasti na krátké trati proběhne v sobotu v lese Včelný mezi městem Rychnov nad Kněžnou a obcí Javornice. Pořadatelé ze Sportovního oddílu orientačního běhu Spartak Rychnov nad Kněžnou připravili centrum na koupališti Včelné v Rychnově nad Kněžnou. Poběží se na mapě v Zapovězený les (autor Jan Potštejnský, revize Daniel Locker) ve zvlněném podhorském lese se středně hustou sítí komunikací, kde jsou místy prudké svahy a nepříjemný podrost, ale i četné paseky, les je většinou dobře průběžný. Tratě pro osm stovek přihlášených závodníků postavil Libor Filip.

Mistrovství Valašské oblasti na krátké trati (a také oblastní žebříček Hanácké oblasti) připravuje na sbotu Sportovní klub orientačního běhu Zlín. Centrem je louka pod hradem Lukov. Přihlášeno je 500 závodníků, které čeká mapa Lukov (autoři Zdeněk Rajnošek a Zdeněk Janů) na hřebenu nad obcí Lukov, v okolí hradu, kde je strmý severní i jižní svah. Tratě postavil Petr Pernička v mapově i fyzicky náročném kopcovitém terénu s těžkou podložkou, kde jsou prudké svahy s kameny a skalními srázy, ale i členité okolí hradu Lukov s hradbami a terénními příkopy; listnatý i jehličnatý les, střídá se od čistého až parkového přes zavřené hustníky s omezenou viditelností až po místa s těžkým kamenitým podkladem, popadanými stromy a občasným podrostem.

Klasickou trať Jihomoravské ligy (a také Ligy Vysočiny) pořádá v sobotu oddíl orientačního běhu Lokomotiva–Ingstav Brno. Centrem je louka u skautské základny v Nové Vsi u Oslavan. Necelých šest stovek závodníků čeká kopcovitý terén s hustou sítí komunikací, kde jsou i terénní detaily, v severní části prostoru je pak prudký kamenitý svah nad řekou. Mapu Doubrava připravil Petr Matula, tratě postavila Iva Janská.

V západních Čechách jsou dva závody, oba pořádá KOB Baník Sokolov. V sobotu se běží Mistrovství Západočeské oblasti na klasické trati, v neděli pak žebříčkový závod na krátké trati. Závody mají centrum v Habartově Kluči, poběží se na mapě Kluč v převážně čistém lese, který je v některých místech velmi podmáčený a kamenitý, je tam hustší síť cest. Sobotní závod postavil Albert Havlíček, nedělní Oldřich Kohoutek.

Informace o závodech jsou v IS ORIS.


« zpět