Český pohár 2021 připraven

6.2.2021 Petr Klimpl

Český pohár 2021 připraven

Manufaktura Český pohár v orientačním běhu 2021 je naplánován. Pokud to situace dovolí, mělo by proběhnout 10 závodů.

Naše nejlepší závodníky v kategorii dospělých čekají 3 sprinty, 4 krátké tratě a 3 klasické tratě, každému závodníkovi se bude počítat 6 nejlepších výsledků. Stejný rozsah jako Český pohár bude mít i INOV-8 CUP - žebříček A pro dorostenecké a juniorské kategorie.

Přehled závodů Manufaktura Českého poháru a INOV-8 CUP - žebříčku A 2021

1.  18. 4.  Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A – krátká trať     VPM
2.   8. 5.  Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A – sprint         SJI
3.  22. 5.  Mistrovství ČR ve sprintu                 STE
4.  29. 5.  Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A – krátká trať    LPM, NEK
5.  30. 5.  Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A – klasická trať   LPM, NEK
6.  13. 6.  Mistrovství ČR na krátké trati            SSU, ASU
7. 4. 9. Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A – klasická trať JPV
8. 5. 9. Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A – krátká trať JPV
7.  19. 9.  Mistrovství ČR na klasické trati          KAM
8.  26. 9. Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP – sprint           SHK

18. 4. 2021 Český pohár a ŽA – krátká trať – KOS Slavia Plzeň
Český pohár začne závodem na krátké trati, loni byl tento závod připraven jak na jaře, tak na podzim, ale ani v jednom termínu se neuskutečnil. Poběží se ve stejném terénu jako den předtím český šampionátu v nočním OB. Tedy v mírně až středně kopcovitém terénu, který je převážně velmi dobře průběžný, v některých částech s velkým množstvím terénních detailů (erozní rýhy, pozůstatky po těžbě a bombardování) v prostoru Plzeň-Bolevec, Záluží, Ledce a Chotíkov. V tomto lesním komplexu se už běželo několik významných závodů, třeba krátká trať Akademického mistrovství světa v roce 2004 či krátká trať v rámci LODM v roce 2015 (jižní část prostoru). Bylo tam tedy už několik map pro orienťáky, těmi posledními byly Krkavče (2015), Krkavec (2010) a Ledce (2010). Novou mapu připravuje Aleš Hejna, tratě staví Aleš Richtr. Kde bude centrum závodu, to zatím plzeňští pořadatelé projednávají (původně zamýšlené shromaždiště nevyšlo).

8. 5. 2021 Český pohár a ŽA - sprint, OK Jihlava
Květnový závod ve sprintu připravili jihlavští pořadatelé do historického centra města Jihlavy, do navazujícího lesopark a do areálu zoologické zahrady (ulice Okružní, Havlíčkova, Fritzova, Jiráskova, Dvořákova, Hradební, Brněnská, sídliště Březinova). Centrum bude v jihlavském amfiteátru. V uvedeném prostoru byla mapa Jihlava z roku 2000, novou mapu připravuje Martin Kratochvíl, který bude i stavitelem tratí.

22. 5. 2021 Mistrovství ČR ve sprintu - SK SKI-OB Šternberk 
O další body do Českého poháru se bude bojovat současně s boji o mistrovské medaile ve sprintu. Mistrovský závod zavede závodníky do Šternberka. V prostoru  již byly o-mapy, tou poslední pak Šternberk 2015. Novou mapu pro mistrovství připravuje Petr Skyva, který je i stavitelem tratí. Ty povedou historickou zástavbou (a další přilehlou zástavbou) města Šternberk. Centrem závodu bude hala Ecce Homo ve Šternberku.

29. 5. 2021 Český pohár a ŽA – krátká trať - Nejdek Orienteering a OK Lokomotiva Plzeň 
Poslední víkend v květnu zavítá Český pohár do západních Čech. Pořadatelé z Nejdek Orienteering a OK Lokomotiva Plzeň připravili závod do pro OB dosud nepoužitého terénu. Poběží se v prostoru Merklín, Pernink, Oldřichov, Lužec; jižní hranici tvoří kopce Lužecký hřbet a Vlčinec, s centrem v Oldřichově u Nejdku, kde je horský hřeben v nadmořské výšce 950 m. V centrální části vysoce podmáčený terén severského typu. Roztroušené skupinky Borovice Blatky. Polootevřený terén. Dále se v prostoru nachází několik skalnatých oblastí (Trousnická skála, Dračí skála). Ve svazích se také vyskytují skalní útvary a kameny. Tratě na mapě Aleše Hejny staví František Kolovský.

30. 5. 2021 Český pohár a ŽA - klasická trať - Nejdek Orienteering a OK Lokomotiva Plzeň
První závod na klasické trati zařazený do seriálu Českého poháru pořádá dvojice pořadatelů z Nejdek Orienteering a OK Lokomotiva Plzeň ve stejném prostoru jako den předtím krátkou trať. Centrum, prostor, popis terénu, hlavní kartograf - to vše je stejné, jiný je stavitel tratí, tím bude na tomto závodě Jiří Valeš.

13. 6. 2021 Mistrovství ČR na krátké trati - SK Severka Šumperk, Magnus Orienteering
Náš nejlepší závodník Vojtěch Král je jedním ze stavitelů finálového závodu českého šampionátu na krátké trati, tím druhým stavitelem je Tomáš Navrátil, který staví i kvalifikaci společně s Martinem Poklopem. Závodníky čeká horský les, kde je množství uměle vytvořených kamenných kup, bažinky, balvanová pole, ve vyšších partiích pak horské hustníky. Mapy na kvalifikaci i finále připravuje Luděk Krtička, přechozími mapami v tomto prostoru z roku 2005 byly Boží bouda a Sviní hora (běžely se na nich dva závody Českého poháru). Centrum závodu bude na louce na konci obce Vojtíškov.

4. 9. 2021 - Český pohár a ŽA - klasická trať - SK Prostějov
Podzimní část seriálu Českého poháru a žebříčku A začne klasickou tratí v okolí Malého Hradiska na Prostějovsku. Stavitel tratí Jiří Otrusina má k dispozici terén, který je rozdělen třemi údolími, místy je značně kopcovitý se strmými svahy, převažuje však mírně kopcovitý terén. Les porostově velmi pestrý, převažuje buk, v okolí centra částečně i otevřený prostor, častý výskyt kamenných kupek a hrázek, místy kameny a skalky. V údolích kolem říček Hloučela, Okluka a Zábrana podmáčený a bažinatý les. V tomto terénu proběhlo Mistrovství ČSFR na klasické trati (mapa Čertův hrad), či Mistrovsví ČR štafet a klubů v roce 2008 (mapa Chmelík), další mapou je mapa Zábrana (2012). Novou mapu připravují Zdeněk Rajnošek a Zdeněk Janů ml., centrum bude v Malém Hradisku u koupaliště.

5. 9. 2021 - Český pohár a ŽA - krátká trať - SK Prostějov
Nedělní krátká trať má vše stejné jako sobotní klasika - pořadatele, centrum, terén, mapaře i stavitele tratí.

19. 9. 2021 Mistrovství na klasické trati - OK Kamenice
Pořadatelé z OK Kamenice zvou naše nejlepší závodníky na podzimní vrchol domácí o-sezóny do lesního prostoru mezi obcemi Pohoří, Kamenný Přívoz, Krhanice, Čakovice, Těptín. Centrum bude na louce na JZ okraji obce Pohoří. Pořadatelé popisují terén následovně:  Smíšený smrkový – bukový – modřínový les; severní část prostoru je mírně zvlněná, bohatá na porostové detaily, středně hustá síť komunikací. Jižní část prostoru je členitá, bohatá na vrstevnicové tvary s množstvím žulových kamenů, balvanů a menších skalek. Jsou tam staré zarostlé lomy a žulové výsypky, okrajové pozůstatky těžby zlata, ale také průběžně narůstající množství pasek po neustále probíhajícím odtěžování kůrovcové kalamity. Tratě nedělního finále staví Martin Škvor. V prostoru již byly o-mapy - Požáry (2012), Na Požárech (1999), Grybla (2019), Požáry (2019). Mapu pro letošní mistrovské závody připravuje Roman Horký. V poslední době je v českých online kasinech populární poker a casual hry. Karetní hry lze hrát se skutečnými dealery. To znamená, že hra probíhá a dealer je skutečný člověk. Přečtěte si více o rozmanitosti her na našem webu https://www.casino-24.cz . Různá virtuální kasina online cz nabízejí vlastní seznam her, některá nabízejí celou řadu zábavy, jiná se mohou zaměřit pouze na virtuální stroje. Výběr je opravdu obrovský a svou oblíbenou hru si vybere každý.

26. 9. 2021 Český pohár a ŽA – sprint - OK Slavia Hradec Králové
Posledním závodem počítaným v roce 2021 do Českého poháru a žebříčku A bude sprint v Hradci Králové. Stavitel tratí Vojtěch Netuka má k dispozici mapu, kterou připravil jeho otec Jan Netuka v prostoru ohraničeném ulicemi Věkošská, J. Černého, K Zastávce, Pouchovská, Malá, U Kovárny, Velká, Za Kostelem, kde je terén, který ještě nebyl pro OB mapován. Jde o městský mix (sídliště, bloky RD, park, školní a sportovní areály), téměř bez převýšení.

Plány jsou krásné, snad se závody uskuteční.....
 


« zpět