Akademické mistrovství ČR proběhne v září

23.6.2020 Dušan Vystavěl

Akademické mistrovství ČR proběhne v září

Každoroční vyvrcholení akademických soutěží v ČR – České akademické hry plánované do Olomouce byly letos kvůli koronavirovým omezením zrušeny, resp. přesunuty na rok 2021. 

Česká asociace univerzitního sportu však vyzvala své sportovní komise, aby se pokusili ještě na podzim letošního roku zorganizovat samostatné šampionáty. „Oslovili jsme tedy původně plánovaného pořadatele, dohodli se s Fakultou tělesné kulturu Univerzity Palackého a místními samosprávami. Pokud bude vše v pořádku, tak závody proběhnou začátkem září v Mohelnici a na Stražisku u Prostějova. Měli jsme sice připravenou i nouzovou jednodenní variantu, ale jsem velice rád, že nakonec závody budou moci proběhnout podle tradičního schematu – tedy ve středu odpoledne sprint a ve čtvrtek dopoledne krátká trať“ řekl předseda komise orientačního běhu při ČAUS Ondřej Vodrážka.

Mohelnice představuje nepoznanou orienťáckou perlu střední Moravy a abychom závod ve sprintu udělali co nejzajímavější, tak jsme o stavbu tratí požádali švýcarského elitního závodníka Andrease Kyburze. A Andreas, který loni ukončil reprezentační kariéru, se tohoto úkolu s radostí ujal: „Projekt vypadá zajímavě. Velice rád vám pomůžu a pokusím se postavit co nejzajímavější tratě“.

Závod na krátké trati proběhne v lesním komplexu Ptenského polesí s centrem na koupališti ve Stražisku. Nebudeme si nic nalhávat – terén je mírně zarostlý zejména v částech na okrajích velkých pasek, které v lese nadělala těžba po kůrovcové kalamitě a vichřicích. Nicméně stavitel tratí Jirka Otrusina se těm nejhorším částem zcela jistě vyhne. Odměnou pro závodníky pak bude možnost bezplatného využití místního 50-ti metrového bazénu s osvěžující vodou. Doprava do místa závodu bude zajištěna společným autobusem a pro ty závodníky, kteří se přihlásí v termínu, bude po závodech zajištěno i občerstvení. Nocleh je zajištěn v MORAVA CAMPU v Mohelnici.

Závod je vypsán i jako veřejný a bude se počítat do rankingu. Pokud budete chtít otestovat svou formu před víkendovými sprintovými šampionáty, asi těžko budete hledat lepší příležitost.

Chtěl bych jen upozornit, že termín přihlášek končí v pondělí 17. srpna (tedy 2 týdny před závodem). Přihlašuje se výhradně prostřednictvím svazového systému ORIS (do poznámky nezapomeňte uvést univerzitu) a zejména kvůli zajištění ubytování, stravy a dopravy potřebujeme, aby všichni účastníci tento termín dodrželi.

 


« zpět