Akademické mistrovství ČR budou hostit České Budějovice

1.5.2022 Matěj Burda

Akademické mistrovství ČR budou hostit České Budějovice

Akademické mistrovství ČR se uskuteční ve dnech 21.—22. června (úterý a středa) jako jeden z 20 sportů v rámci 20. Českých akademických her, které poprvé hostí Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.

Program je stejný jako už několik posledních let. Běží se dva individuální závody, sprint a krátká trať. Přihlásit se je potřeba prostřednictvím svých vysokých škol i přes ORIS, přičemž letos je mimořádně umožněn start i loňským absolventům. Detaily se dočtete na webu Akademických her, kde najdete i “propozice”. Přihlášky byly spuštěny v sobotu 30. dubna, deadline přihlášek přes VŠ je 5. června (s přihláškou neváhejte, reakce vaší VŠ může chvíli trvat).

Důvod navíc proč přijet přidal s posvěcením Komise reprezentace i šéftrenér repre Honza Šedivý. Závody jsou totiž nominační na srpnové AMS do Švýcarska, což může být opravdu velké lákadlo. A zkrátka nepřijdete, ani pokud již nejste akademici, budete si moct zazávodit na stejných tratích a získat třeba i zajímavé body do Rankingu, kam jsou oba závody zařazeny:

Úterní sprint se uskuteční v lázeňském městečku Dobrá Voda u ČB, které je na rozdíl od jihočeské metropole i vertikálně členité. Závodníky čeká vilová zástavba, parky, i okolí samostatných budov. Stavitel Filip Hulec nejspíš využije i do městečka prorůstající příměstský les, pochopitelně velice citlivě s ohledem na charakteristiky sprintu.

Pro středeční závod na krátké trati pořadatelé nachystali luxusní velice rychlý terén plný jam, rybníčků a tůní, který byl pro republikový závod již jednou použit, a sice pro MČR v nočním v roce 1998. Od té doby se v prostoru protočila asi desítka oblastních závodů, ale nikdy nebyla ta nejdetailnější část prostoru použita pro závod tak extenzivně, jak se k tomu tentokrát chystá stavitel Radek Teringl. Mimořádný terén si pochopitelně žádá mimořádného mapaře, zbrusu novou (byť nevelkou) mapu v těchto dnech finišuje Aleš Hejna. 

TIP organizátorů: Spojte AMČR s víkendovým ŽB Čechy u Jindřichova Hradce a užijte si na jihu Čech prodloužený víkend.

Těší se na Vás hlavní pořadatelé Radim Hošek a Zdeněk Blabla


« zpět