ŽB-Morava: Dvě vítězství Staré a Kubelky

5.5.2024 Petr Klimpl

Prvními závody v Nových Heřminovech začal letošní Žebříček B-Morava.

V sobotu byla na pořadu klasická trať, v neděli pak krátká trať. Pořadatelé ze Sportovního klubu ve Vrbně pod Pradědem připravili centrum ve sportovním areálu Nové Heřminovy.

Klasická trať

V okolí centra byl podhorský les, kde převažoval listnatý porost, místy se vyskytovala mladá bučina snižující viditelnost, občasný podrost různé výšky a prostupnosti. Tratě postavil Richard Klech na mapách Tkalcovský vrch a Jelení kopec. Na startu bylo sedm stovek závodníků (byl to i oblastní žebříček Moravskoslezského kraje i Hanácké oblasti).

V ženách byla nejrychlejší Zdenka Kozáková (TBM), která skoro o pět minut porazila druhou Barboru Zháňalovou (ZBM), třetí skončila Tereza Korpasová (TBM) s odstupem necelých osm minut.

8. Sklenářová Radka         LCE9250 C OOB TJ Slovan Luhačovic 102:48   + 36:25

I závod mužů měl jasného vítěze, Tomáš Kubelka (LPU) vyhrál o pět minut před Osvaldem Kozákem (TBM) a šesti minut před Martinem Poklopem (SSU).

Krátká trať

V neděli se opět běželo v podhorském lese, v části terénu byly pozůstatky po těžbě rud s výskytem vojenských pevnůstek. Tratě postavil Milan Binčík na mapě Zelené peklo (stejně jako v sobotu mapovalo trio Lenhart, Matula a Pecháček). Na startu bylo něcelých sedm stovek závodníků (opět to je oblastní žebříček Moravskoslezského kraje).

Na trati žen byla opět nejleší Zdenka Kozáková (TBM), za kterou zaostala druhá Iva Kavánková (TZL) o tři a půl minuty, třetí byla Natalia Hiklová (ZBM).

8. Korpasová Lucie          TBM0151 C KOS TJ Tesla Brno        52:25   + 10:26

V mužích opět jasně vyhrál Tomáš Kubelka (LPU), který o tři a půl minuty porazil Osvalda Kozáka (TBM), třetí Michal Smola (TZL) zaostal za vítězem o 4 minuty.