V Jičíně začíná Český pohár a žebříček A

11.4.2018 Petr Klimpl

V Jičíně začíná Český pohár a žebříček A

V neděli začíná prvním kolem Manufaktura Český pohár a také INOV-8 CUP - žebříček A.

Prvním závodem je trochu netradičně sprint. Závod pořádá Sportcentrum Jičín přímo ve svém domovském městě. Centrum závodu je na zimním stadiónu, tratě postavil Jan Mrázek na mapě v měřítku 1:4000, kterou připravil Tomáš Hanzl, v historickém centru Jičína, přilehlé novější zástavbě a v areálech budov. Zajímavostí je, že poprvé budou nastaveny razící krabičky do režimu bezdotykového ražení. Elitní kategorie se počítají do WRE a pro dospělou reprezentaci jsou nominačními na MS v Lotyšsku i na ME ve Švýcarsku.

Na startu se tak sejde celá česká špička. Favority nutno hledat mezi členy reprezentace ale i několika dalšími závodníky. V ženách to jsou především Denisa Kosová, Tereza Janošíková, Jana Knapová, Adéla Indráková, Michaela Omová, Kamila Gregorová či Barbora Zháňalová, v mužích pak Vojtěch Král, Miloš Nykodým, Tomáš Kubelka, Marek Minář, Pavel Kubát, Martin Poklop, Jan Procházka, junior Daniel Vandas či Polák Piotr Parfianowicz nebo Němec Moritz Döllgast.

O první žebříčkové body se bude bojovat v juniorských a dorosteneckých kategoriích, o čelných místech by se mělo rozhodovat mezi členy juniorské reprezentace a v dorostu mezi těmi, kteří nás minulý týden reprezentovali v Maďarsku na CEYOC.

Celkem poběží v ulicích Jičína s mapou a buzolou skoro 900 závodníků.

Potřebné informace o závodě najdete na webu závodu.


« zpět