Štafety OK 99 dominovaly v Újezdě u Přelouče

18.3.2017 Petr Klimpl

V sobotu začal Český pohár štafet (a Česká liga klubů) jako součást tradičního Jarního poháru za pořadatelství OK 99 Hradec Králové.

Pěkné centrum závodu bylo v Újezdě u Přelouče. Závodníky čekaly tratě ve velmi rychlém terénu, který byl jen mírně zvlněný, a kde byla hustá síť cest a řada vegetačních detailů. Běželo se na mapě pro štafety nezvyklého měřítka 1:15000. Na 220 štafet čekalo chladné a větrné počasí, naštěstí nepršelo. Organizačně vše klapalo až na problémy s vyčítáním (proto se netiskly mezičasy).

V ženách od začátku do konce běžela v čele štafeta PHK, nikoho před sebe nepustila a jasně vyhrála ve složení M. Novotná, W. Cych a Kosová. Také druhé místo bylo od začátku do konce stejné, stále na něm běžela štafet TUR (Kochová, Krafková, Omová). Na třetí místo se na posledním úseku posunula štafeta LPU ve složení Udržalová, Zvěřinová a Šístková. Skvěle zaběhla poslední úsek Gregorová, která vytáhla štafetu CTB na překvapivé 4. místo (5. SHK, 6. LPU B).

1. PHK   127,16
 2. TUR   131,48
 3. LPU   134,23
 4. CTB   134,37
 5. SHK   134,44
 6. LPU   136,05
 7. DKP   138,40
 8. KAM   138,50
 9. ZBM   140,47
10. PGP   141,45

V mužích vedla po prvním úseku štafeta LCE (Sýkora) před Kamenickým (LPU), na druhém úseku šel do čela tým PHK a svoje jasné vítězství udržel až do cíle, štafeta běžela ve složení Vandas, Petržela, Kubát. O druhé místo se tvrdě finišovalo, nakonec po velké stíhačce a podařeném finiši ho obsadila štafeta SSU (Schuster, Poklop, Král), těsně za ní doběhl tým LPU (Kamenický, Procházka, Kubelka), hned za touto dvojicí skončila štafeta LCE, pátý byl TUR, o šesté místo se také finišovalo, Semík (KAM) těsně porazil Procházku (PGP).