Sobotní štafety v Třemešku - ženy Žabovřesk, muži Pardubic

12.5.2019 Petr Klimpl

Sobotní štafety v Třemešku - ženy Žabovřesk, muži Pardubic

Třetí závod Českého pohár štafet a České ligy klubů se běžel v sobotu odpoledne v okolí Rekreačního areálu Třemešek. V mužích vyhrála štafeta OK Lokomotiva Pardubice, v ženách SK Žabovřesky Brno.

Připravena byla mapa Barevný les (1:10000, mapovali: Zdeněk Janů ml. a Zdeněk Rajnošek). Stavitelé tratí Zdeňkové Janů starší a mladší měli k dispozici horský les v jižní části CHKO Jeseníky v nadmořské výšce 470 - 720 m n.m. Šlo se o kopcovitý terén se střídavou průběžností ovlivněnou četným výskytem horských hustníků s minimálním množstvím sezónního porostu. V terénu se nacházelo velké množství detailů (skály, kameny, kupky, bažinky, hustníčky,..). Běžecká podložka odpovídala horskému terénu, ale vyskytovaly se tam i běžecky rychlé pasáže. Tratě byly dost fyzicky náročné, orientačně jednodušší. Naštěstí nevyšla předpověď počasí, po přeháňce před startem dokonce vyšlo sluníčko. Boje byly dramatické.

V mužích byl na prvním úseku nejrychlejší Miloš Nykodým (ZBM), ale nenarazil cíl a tak byl disk. Po prvním úseku tak byla nejlepší štafeta SSU (Král), necellu minutu ztrácel tým KAM (Glonek), další štafety (TZL, ZBM B, LPU a LCE) ztrácely přes minutu. Na druhém úseku šla do vedení štafeta LPU (Kubelka), 109 sekund za ní spolu předávaly týmy ZBM B (Mokrý) a LCE (Mudrák), další štafety už měly odstup přes 3 minuty. Na posledním úseku pardubická štafeta své vedení udržela a trio Matěj Kamenický, Tomáš Kubelka a Radek Nožka se tak radovalo z vítězství. Druhé místo se ztrátou necelé minuty obsadila štafeta ZBM, kde výborně finišoval slovenský závodník Jakub Dekrét (první dva úseky běželi Adam Chloupek a Stanislav Mokrý), těsně třetí před dotírajícím týmem PHK skončila štafeta LCE (Vojtěch Sýkora, Štěpán Mudrák, Jonáš Hubáček), čtvrtá tedy byla štafeta PHK, pátá další šafeta ZBM a šestá TBM.

 1. OK Lokomotiva Pardubice     112.19
 2. SK Žabovřesky Brno          113.16
 3. OOB TJ Slovan Luhačovice    114.17
 4. OK 99 Hradec Králové        114.19
 5. SK Žabovřesky Brno          116.16
 6. KOS TJ Tesla Brno           117.10
 7. OK Kamenice                 118.25
 8. OK Doksy                    121.01
 9. SKOB Zlín                   121.26
10. K.O.B. Choceň               122.14

V ženách doběhly společně z prvního úseku DKP (Pospíšilová) a SSU (Štičková), s necelou minuty ztráty obsadily třetí a čtvrté místo týmy KAM (Doležalová) a ZBM (Hiklová). Na druhém úseku byla jasně nejrychlejší Zháňalová (ZBM), dvě minuty za ní předávala Aschermannová (KAM), s čtyřminutovou ztrátu měly štafety CTB (Voborníková) a PHK (Chaloupská). Na posledním úseku štafeta ZBM (Natalia Hiklová, Barbora Zháňalová a Adélka Indráková) svůj náskok udržela a vyhrála s náskokem tři minut před PHK (Jana Šímová, Barbora Chaloupská, Denisa Kosová), minutu zpět byla na třetím místě štafeta KAM (Monika DOležalová, Petra Aschermannová a Tereza Čechová), dalí pořadí - 4. CTB, 5. TBM, 6. SSU.

 1. SK Žabovřesky Brno           92.55
 2. OK 99 Hradec Králové         95.53
 3. OK Kamenice                  96.44
 4. SK OB Chotěboř               99.37
 5. KOS TJ Tesla Brno           101.36
 6. SK Severka Šumperk          103.10
 7. SK Žabovřesky Brno          103.55
 8. OK Slavia Hradec Králové    104.14
 9. SK Praga                    105.15
10. Oddíl OB Kotlářka           105.56

V dorostencích měl závod zajímavý průběh, po výborném třetím úseku vyhrála štafeta TJN (Matěj Tkáč, Ondřej Budský a Lukáš Vítebský), na stupně vítězů ji doprovodily týmy AOP a TBM. V dorostenkách ZBM (Tamara Miklušová, Karolína Hovořáková a Markéta Mulíčková), druhá byla štafeta PHK a třetí DKP.

V kategoriích Vyzývacího poháru byly nejlepší štafety Východočeské oblasti (D12), Jihomoravská oblast (D14), Východočeská oblast (H12) a Jihomoravská oblast (H14).

Web závodů najdete zde.


« zpět