Propagace akcí Dnů orientace v přírodě

31.7.2017 Kristýna Skyvová

Propagace akcí Dnů orientace v přírodě

Při pohledu do přehledu akcí Dnů orientace v přírodě, které jsou organizovány pro školní mládež a širokou veřejnost, potěší zjištění, že je do pořádání zapojeno 66 klubů, což je zhruba 1/3 všech klubů Českého svazu orientačních sportů.

Nabízí se hned několik otázek a je na pořadatelských oddílech, zdali pomohou nalézt také odpovědi:
* jsou na akce využívány výukové mapy?
* jsou akce pořádány také kvůli náboru nových členů?
* jsou oddíly připraveny na příchod nováčků (dětí i dospělých)?
* jsou k propagaci akcí pro veřejnost využívány dostupné možnosti?

Právě poslední otázká ohledně propagace akcí bývá někdy velmi palčivým problémem. Organizátoři připraví tratě, natisknou mapy, ale počet účastníků je pod očekáváním. Co s tím? Na závody zařazené do soutěží ČSOS jsou připravovány webové stránky, informace jdou i přes události na Facebook. Proč nevyužít pro nesoutěžní akce stejné možnosti? Pro propagaci orientačních akcí jsou k dispozici také weby - zacitorientak.cz a sportvokoli.cz.


Webová stránka ZACITORIENTAK.CZ nabízí zájemcům o OB vysvětlení co je orientační běh a možnosti vyzkoušení. "Pod jednou střechou" jsou dostupné informace o principech orientačního běhu, o projektech pro veřejnost (areály pevných kontrol, výukové mapy), o závodech pro veřejnost, o soutěžích a oddílech OB. Pro pořadatele akcí nabízí možnost propagace buď díky aktualizaci přes informační systém ORIS nebo zadáním nové akce.


Webová stránka SPORTVOKOLI.CZ je nejen největší veřejnou databází sportovních klubů, ale i sportovních akcí. Mohou je zde zapsat jak registrované kluby, tak i jednotliví organizátoři. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a Vaše událost se následně objeví v kalendáři a na mapě, kde lze vyhledávat podle polohy i sportu.

  

Mezi zajímavé akce Dnů orientace v přírodě zaměřené na širokou veřejnost patří Kutnohorské detaily. Tato akce je ukázkou spolupráce pořadatelského subjektu s místními orgány samosprávy a využití možností propagace na webových stránkách.

Orientační hra KUTNOHORSKÉ DETAILY aneb letní orientování s Mikulášem Dačickým po Kutné Hoře se koná letos již podruhé. Od 1. července do 30. září mají zájemci možnost hledat jednotlivé kontroly v podobě kutnohorských detailů, které jsou ke shlédnutí na fotografické výstavě ve Spolkovém domě. Pro účastníky jsou zdarma k dispozici mapy pro orientační běh Kutná Hora v měřítku 1 : 5 000 a startovní průkazky v informačním centru na Palackého náměstí, ve Spolkovém domě nebo v Dačického domě na Komenského náměstí. Správně vyplněné průkazky budou po ukončení hry slosovány a 6 výherců obdrží kutnohorské a orienťácké ceny. 
Kutnohorské detaily připravili členové SOBSA (Sdružení organizátorů bankovních sportovních akcí) a probíhá za podpory Města Kutná Hora.

 

 

 

 


« zpět