Přesunuto. Běh na podporu olympijských myšlenek se uskuteční v září

21.5.2020 Matěj Burda

Přesunuto. Běh na podporu olympijských myšlenek se uskuteční v září

T-Mobile Olympijský běh se kvůli vládním omezením spojeným se šířením nemoci Covid-19 přesouvá a na třech závodech můžete zkusit i orientační běh.

Největší běžecká akce, která se měla konat v polovině června také v v Tanvaldu, Vrchbělé a Mariánských Lázních, se nově uskuteční ve středu 16. září 2020. Cena startovného zůstane za sníženou částku až do konce května.

"Máme radost, že se nám povedlo domluvit se s pořadateli orientačních běhů v Tanvaldu, Vrchbělé a Mariánských Lázních. Přáli bychom si, aby Olympijský běh proběhl ve stejném rozsahu jako každý rok, jen výjimečně o 3 měsíce později. Co se týče počtu běžců na jednotlivých závodech, tak se v září přizpůsobíme aktuální situaci,” řekl generální sekretář ČOV Petr Graclík a upozornil na klíčové propojení sportu se zdravím člověka. “Pohybová aktivita je v tomto období, kdy je třeba kvůli viru posilovat přirozenou imunitu, velmi důležitá. Běh v přírodě je to nejmenší, co pro své zdraví můžeme udělat.” Cílem běhu na podporu šíření olympijských hodnot a myšlenek tak bude také motivace veřejnosti, aby se pohyb stal přirozenou součástí životního stylu.

Všechny závody jsou rozmístěné na více než osmdesáti místech po celém Česku a budou mít jeden společný cíl – jako jeden tým odstartovat najednou v 18 hodin, a to přímo z éteru Českého rozhlasu Radiožurnálu.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. V roce 2019 vybrali běžci společně pro Českou olympijskou nadaci přes 384 tisíc Kč.

T-Mobile Olympijský běh se koná každý rok v rámci oslav Olympijského dne. Olympijské myšlenky prostřednictvím běhu ožívají již přes třicet let a může u toho být každý, kdo má běžecké boty a chuť vyrazit na připravené trasy.

Registrace do všech závodů probíhají na www.olympijskybeh.cz. Startovné začíná na 150 Kč. Děti do 15 let běží v rámci dětských závodů zdarma. 

 


« zpět