Petržela a Kosová vyhráli na sídlišti Nový Lískovec

17.9.2016 Petr Klimpl

Český pohár a INOV-8 CUP žebříčeku A pokračoval závodem ve sprintu na brněnském sídlišti Nový Lískovec. Vítězství si odnesli Denisa Kosová a Jan Petržela.

V sobotu odpoledne čekal něco nad 800 závodníků závod Českého poháru a INOV-8 CUP žebříčku A ve sprintu (elitní kategorie se počítaly i do světového žebříčku WRE). Centrum závodu bylo v pěkném areálu základní školy Svážná, kde byl i cíl. Tratě, které opět připravil Jiří Otrusina, vedly v parcích, areálech mateřských a základních škol a v sídlištní zástavbě brněnské části Lískovec, která je hodně ve svahu. Start byl vytažen na kopec, takže se běželo dost dolů. Tratě byly moc pěkné, žádné záludnosti, rozhodovala nejen běžecká forma, ale i rychlost a plynulost orientace, vše na mapě, kterou připravil Jakub Zimmermann. Počasí se proti dopoledne zlepšilo, v závěru závodu dokonce vysvitlo sluníčko.

V ženách bylo startovní pole dost prořídlé, to však nesnižuje skvělý výkon a jasné vítězství Denisy Kosové, která se do vedení dostala na páté kontrole a svůj náskok neustále zvyšovala až na konečných 30 sekund. Druhé místo obsadila Monika Topinková a třetí Kamila Gregorová, která na vítězku ztratila 57 sekund (4. Hiklová, 5. Kozáková, 6. Pospíšilová).

10. Fenclová Marta           LPU7667 E OK Lokomotiva Pardubice  14:59   + 1:43

V mužích skvěle běžel Jan Petržela, který se zpočátku střídal ve vedení s Hájkem a Králem (ten vedl ještě šest kontrol před cílem), ale nakonec drtivým závěrem vyhrál, když za sebou nechal o 14 sekund druhého Daniele Hájka a o 22 sekund třetího Vojtěcha Krále (4. Nykodým, 5. Procházka, 6. Hubáček).

10. Semík Ondřej             KAM9401 E OK Kamenice              13:36   + 1:18

V mladších dorostenkách pokračovala ve výborných podzimních výkonech Martina Opálková, která zaskočila všechny favoritky skvělým výkonem a vyhrála s náskokem 42 sekund před druhou Šárkou Rückerovou, třetí Nikola Thýnová měla ztrátu ještě o 8 sekund větší. V D18 s přehledem vyhrála Tereza Janošíkova, která za sebou nechala Terezu Čechovou o 24 sekund, třetí Anna Kopecká měla ztrátu 1:08 min. V juniorkách dopoledne sršni hodně poštípaná a dlouho váhající, zda má běžet, Petra Hančová jasně vyhrála s náskokem 35 sekund před Annou Štičkovou, třetí Gabriela Hiršová měla ztrátu ještě o 12 sekund větší. V H16 s přehledem vyhrál Michal Bořánek, druhý Mikuláš Jirka měl ztrátu 43 sekund, třetí Jan Rusin zaostal za druhým místem dvě sekundy. V H18 vyhrál poslední startující Daniel Vandas, 12 sekund za ním zaostal druhý Jakub Dekrét, další dvě sekundy zpět zůstal třetí Vojtěch Sýkora. V juniorech dominoval Jakub Glonek, o druhé místo se podělili stejným časem Martin Šmelík a Štěpán Mudrák.