Medailová rekapitulace letošní o-sezóny

19.11.2016 Petr Klimpl

Po skončení sezóny 2016 se můžeme podívat se na medailovou úspěšnost na domácích šampionátech v orientačním běhu.

V letošním roce proběhlo v orientačním běhu sedm českých šampionátů (noční OB, sprint, krátká trať, klasická trať, štafety, sprintové štafety a kluby).

Nejúspěšnějším závodníkem na domácí scéně v individuálních závodech byla starší dorostenka Tereza Janošíková (na fotografii). Mezi kluby vybojovali nejvíce medailí závodníci SK Žabovřesky, dohromady jich získali 26, z toho 9 zlatých, 9 stříbrných a 8 bronzových.

Jednotlivci: Tři zlata a bronz pro Janošíkovou

V tabulce je přehled úspěšnosti jednotlivých závodníků na individuálních šampionátech (noční, krátká trať, klasická trať a sprint). Tereza Janošíková získala tři mistrovské tituly a k tomu ještě bronz (s Šárkou Rückerovou a Otakarem Hiršem byli jedinými, kteří stáli na stupních vítězů na všech čtyřech českých mistrovstvích). Na českých šampionátech získalo medaile v roce 2016 celkem 59 závodníků.

Kluby: Prvenství SK Žabovřesky

V tabulce je pořadí klubů podle získaných medailí ze všech Mistrovství ČR (noční, sprint, krátká trať, klasická trať, sprintové štafety, štafety, družstva); zahrnuty jsou všechny mistrovské kategorie, tj. D16, D18, D20, D21, H16, H18, H20 a H21. Pořadí je řazeno dle "olympijských zvyklostí", kdy o pořadí klubů nerozhoduje počet medailí, ale jejich hodnota.