Horčičková a Nykodým vyhráli krátkou trať v Doksech

2.6.2019 Petr Klimpl

Manufaktura Český pohár pokračoval krátkou tratí v Nové Skalce u Doks. Pro vítězství si v elitě doběhli Miloš Nykodým a Vendula Horčičková.

Lesní komplex mezi obcemi Skalka u Doks, Staré Splavy, Jestřebí a Chlum uvítal necelé dvě tisícovky závodníků (vedle Česko poháru to byl i závod žebříčku A a žebříčku B-Čechy západ), pro které Ondřej Pospíšil postavil pěkné tratě na mapě Jezírko (1:10000, autorem byl Tom Novák). Závodníky čekal členitý terén, kde byly pískovcové skalnaté hřbety a údolí, převážně dobře průchodný les, oblasti s náletovými porosty, menší počet komunikací.
V ženách vedla dvě třetiny trati Anna Štičková (SSU), pak se před ní dostala Vendula Horčičková (LCE), poté i vítězka sobotní klasiky Denisa Kosová (PHK), v cíli byla první s náskokem 77 sekund první Horčičková před Kosovou, třetí Štičková ztratila na vítězku 2:28 min. (4. Eva Kabáthová, 5. Karolína Teplá, 6. Tereza Čechová). V mužích zaběhl výborný závod Miloš Nykodým (ZBM), který vedl po celý závod a v cíli měl náskok přes minutu a půl. Druhé místo obsadil díky rychlému závěru (vyhrál poslední tři mezičasy) Pavel Kubát (PHK), o 14 sekund pomalejší byl vítěz sobotní klasiky Vojtěch Král (SSU), 4. Jan Procházka, 5. Tomáš Kubelka, 6. Kuba Dragowski.

15. Horvát Petr              TBM9437   KOS TJ Tesla Brno        39:56   + 6:40

V dorostu se bojovalo o poslední body do nominačního žebříčku na ME. V D16 si pro těsné vítězství doběhla Markéta Mulíčková (ABM), která o 6 sekund porazila Annu Karlovou (JIL), třetí Adéla Randáková (VRL) ztratila na vítězku 3:40 min. V D18 to bylo poměrně vyrovnané, vyhrála Michaela Dittrichová (SKM) o 18 sekund před Lucií Semíkovou (KAM), dalších 9 sekund zpět zůstala Tereza Chrástová (STH). V H16 měli na prvním místě Martin Šimša (PGP) a Lukáš Vítebský (TJN) stejný čas, třetí Filip Šauli (VPM) na ně ztratil 1:24 min. Ve starších dorostencích si pro vítězství doběhl Tomáš Janovský (PGP), který o 29 sekund porazil Kryštofa Hájka (TUR), třetí skončil Sebastian Šafka s odstupem 54 sekund na vítěze.

V juniorkách zopakovala své sobotní vítězství Tereza Janošíková (SSU), 126 sekun zpět zůstala druhá Anna Kopecká (LPU), ještě o dvě sekundy pomalejší byla Nikola Zlámalová (SJC). V juniorech si pro vítězství doběhl Tomáš Křivda (CHC), druhý skončil Ondřej Hlaváč (ZBM) se ztrátou 52 sekund, třetí místo obsadil Vít Horčička (TBM, + 1:36).

Web závodu, který uspořádaly společně Oddíl OB Kotlářka a OK Doksy, najdete tady.