Dvě vítězství štafet SK Žabovřesky

12.5.2019 Petr Klimpl

Další závod Českého poháru štafet a České ligy klubů se běžl v neděli opět v Třemešku. V ženách i v mužích slavily vítězství štafety SK Žabovřesky.

Závod (výborně připraven pořadateli z Klubu vytrvalostních sportů Šumperk) se běžel ze stejné arény jako v sobotu, stavitelé tratí byli stejní. Mapa ale byla jiná - V Močálech (1:10000, opět mapovali Zdeněk Janů ml. a Zdeněk Rajnošek). Také terén se trochu změnil - byl zavřenější a po celonočním dešti i podstatně mokřejší. Tratě byly také podstatně více orientačně náročné. V průběhu celého závodu s různou intenzitou pršelo, ale atmosféra v aréně, kde účastníci sledovali dosti dramatické boje, byla velmi pěkná.

V ženách z prvního úseku jako první doběhla štafeta SSU (Janošíková), minutu ztrácela KAM (Doležalová), následovaly štafety PGP, CTB a ZBM. A právě štafeta ZBM šla na druhém úseku do čela zásluhou Zháňalové, která vytvořila dostatečný náskok pro finišmanku Indrákovou a štafeta ZBM se tak v cíli radovala stejně jako v sobotu z vítězství, její složení bylo Johanka Šimková, Barbora Zháňalová a Adélka Indráková. Se ztrátou dvou minut doběhla štafeta KAM (Monika Doležalová, Petra Aschermannová a Tereza Čechová), která se po celý závod držela na druhé příčce. Třetí štafeta CTB (Alena Voborníková, Jana Benešová a Kamila Gregorová) udržela třetí příčku před hodně stahujícím týmem PHK, kde Denisa Kosová na finiši zaběhla nejrychlejší úsek dne (5. SHK, 6. LPU).

10. SK Praga                    135.06

V mužích doběhl jako první z úvodního úseku Křivda (CHC), následován áčkem ZBM, pak doběhly dvě štafety LPU a TUR. Na druhém úseku šel do čela Hájek (ZBM), minutu a půl zpět zůstali Nožka (LPU), Hubáček (LCE), Rollier (PHK) a Semrád (CHC). Na třetím úseku Nykodým náskok štafety ZBM ještě zvýšil na dvě a půl minuty a tak se trio Daniel Hájek, Marek Minář a Miloš Nykodým v cíli radovalo z vítězství. Druhé místo obsadila štafeta PHK (Jan Bendák, Baptiste Rollier a Jan Petržela), když na posledním úseku v závěru Petržela utekl finišmanovi štafety LPU Tomáši Kubelkovi, tým LPU tak skončil třetí (první dva úseky běželi Matěj Kamenický a Radek Nožka), 4. LCE, 5. ZBM B, 6. SSU.

10. OK Kamenice                 146.25

V dorostenkách se rozhodovalo o vítězství až v závěrečném pytlíku, kam vběhly tři štafety skoro současně. Vítězství slavilo trio TUR Anna Kochová, Elin Martanová a Jana Pekařová, dvacet sekund zpět doběhla štafeta DKP, další 10 sekund zpět pak byla třetí štafeta TAP. V dorostencích po pomalejším začátku vybojovala vítězství štafeta PGP (Petr Janas, Martin Šimša a Tomáš Janovský), dvě minuty za nimi za bojovalo o druhé místo, nakonec byla těsně lepší štafeta DKP a třetí TBM.

V kategoriích Vyzývacího poháru nejlepší štafety Hanácké oblasti (D12), Ještědské oblasti (D14), Východočeské oblasti (H12) a Ještědské oblasti (H14). V celkovém pořadí Vyzývacího poháru obhájila loňské vítězství Jihomoravská oblast, těsně druhá byla Východočeská oblast, třetí místo obsadila Praha.