Druhý závod ŽB-Čechy 2024

28.4.2024 Petr Klimpl

Žebříček B-Čechy pokračoval druhým závodem, pořadatelé ze Sportcentra Jičín připravili v neděli krátkou trať v Tužíně.

Běželo se ve středně kopcovitém terénu, kde byl vegetačně různorodý smíšený les; jsou tam mírné i prudké svahy, terénní detaily po těžbě a erozi, místy jsou kameny a skalky.

Běželo se za teplého slunečného jarního počasí na mapě Bílkův mlýn 1:10000 (autor Ondřej Prášil). Velmi solidní tratě pro téměř 1700 závodníků připravil Jan Palas.

V ženách ve vyrovnaném závodě vybojovala vítězství Zuzana Jedličková (SHK), na druhém a třetím místě skončily stejné závodnice jako v sobotní klasice - druhá Michaela Novotná (TUR) ztratila na vítězku 17 sekund, třetí Pavla Udržalová (LPU) pak 33 sekund.

9. Baldrianová Barbora      VSP7850 R USK Praha                43:39   + 3:50

V mužích vybojoval druhé víkendové vítězství Miloš Nykodým (ZBM) a to opět s velmi výrazným náskokem. Druhý David Procházka (LPU) a třetí Baptiste Rollier (PHK) na něj ztratili přes čtyři minuty.