Denisa Kosová a Jan Petržela ovládli Český pohár 2015

28.9.2015 Petr Klimpl

Mistrovstvím ČR na klasické trati skončil Český pohár v orientačním běhu 2015. V ženách s přehledem vyhrála Denisa Kosová (na fotografii), v mužích byl nejlepší Jan Petržela.

Celoroční seriál měl 11 závodů, každému závodníkovi se počítalo 6 nejlepších výsledků.

V ženách jasně vyhrála Denisa Kosová, která získala 180 bodů, druhá Eva Kabáthová za ní zaostala 35 bodů, na třetí místa za díky podzimním výsledkům posunula Jana Knapová, která získala 134 bodů a o 2 body porazila Danu Šafka Brožkovou, stejný počet bodů získala i pátá Vendula Horčičková.

15. Fenclová Marta  OK Lokomotiva Pardubice  72

V mužích to bylo napínavé až do posledního závodu, nakonec o vítězství Jana Petržely rozhodlo 6 bodů (celkem získal 185 bodů), druhý byl Miloš Nykodým. Švýcar Baptiste Rollier běžel jen pět závodů, přesto jeho bodový zisk 157 bodů stačil na celkové třetí místo, čtvrté a páté místo obsadili Daniel Hájek (154) a Adam Chloupek (132).