Sekce orientačního běhu ČSOS

Zprávy ze sekce

Zobraz vše
Ranking veteránů

Ranking veteránů

12.11.2019Petr KlimplNovinky sekce OB

V soutěžním řádu sekce OB se v roce 2019 objevil nový pojem Ranking veteránů. Pojďme se se podívat na tuto soutěž.


Ranking 2019

Ranking 2019

11.11.2019Petr KlimplNovinky sekce OB

Do systému Ranking byly letos zařazeny dvě stovky závodů, od oblastních soutěží, přes vícedenní, závody Českého poháru až po Mistrovství ČR. Každému závodníkovi se počítalo osm nejlepších výsledků.


2500 o-závodníků běželo první listopadový víkend

2500 o-závodníků běželo první listopadový víkend

3.11.2019 Petr Klimpl Novinky sekce OB

Tři oblastní závody v orientačním běhu uvítaly první listopadový víkend na startu přes 2500 závodníků.


Kdo bude nejlepším o-běžcem roku 2019?

Kdo bude nejlepším o-běžcem roku 2019?

2.11.2019 Petr Klimpl Novinky sekce OB

Kdo vyhraje Anketu o nejlepšího o-běžce roku 2019? O tom rozhodne tradiční Anketa, která bude slavnostně vyhlášena v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou při O-gala.


O-reprezentace na rok 2020

O-reprezentace na rok 2020

1.11.2019 Petr Klimpl Novinky sekce OB

Realizační tým reprezentace OB jmenoval reprezentační tým na rok 2020.


Čína: 2x velká bedna s trpkou příchutí

Čína: 2x velká bedna s trpkou příchutí

1.11.2019 Jan Šedivý Novinky sekce OB

Finálové kolo Světového poháru v Číně přineslo našim barvám pódiová umístění Terky Janošíkové a sprintové štafety. Akce zároveň otevřela mnoho témat, kterými se bude muset IOF seriózně zabývat.


Zobraz vše


Datum Závod Typ Pořadatel
1.1.2019 Manufaktura Český pohár 2019 OB CSOS
1.1.2019 Česká liga klubů 2019 OB CSOS
1.1.2019 Český pohár štafet 2019 OB CSOS
23.3.2019 Český pohár štafet (C), Česká liga klubů (C) OB PHK
31.3.2019 INOV-8 CUP - žebříček A 2019 OB CSOS
31.3.2019 Žebříček B-Morava 2019 OB CSOS
6.4.2019 Žebříček B-Morava, oblastní žebříček OB AOV
7.4.2019 Český pohár štafet (C), Česká liga klubů (C), mistrovství oblasti OB AOV
13.4.2019 Mistrovství a Veteraniáda ČR v nočním OB OB SHK
14.4.2019 INOV-8 CUP - žebříček A, oblastní žebříček OB SHK
11.5.2019 Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A, oblastní žebříček, WRE OB KSU
11.5.2019 Český pohár štafet (B), Česká liga klubů (B), mistrovství oblasti OB KSU
12.5.2019 Český pohár štafet (B), Česká liga klubů (B) OB KSU
18.5.2019 Mistrovství a Veteraniáda ČR ve sprintu OB LPU
19.5.2019 Mistrovství a Veteraniáda ČR sprintových štafet OB LPU
20.5.2019 Žebříček B-Čechy východ 2019 OB CSOS
20.5.2019 Žebříček B-Čechy západ 2019 OB CSOS
1.6.2019 Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A, žebříček B-Čechy západ, oblastní žebříček, WRE OB DKP , DOK
1.6.2019 Žebříček B-Čechy východ, oblastní žebříček OB SJI
1.6.2019 Žebříček B-Morava, oblastní žebříček OB PLU
2.6.2019 Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A, žebříček B-Čechy západ, oblastní žebříček, WRE OB DKP , DOK
2.6.2019 Žebříček B-Čechy východ, oblastní žebříček OB SJI
2.6.2019 Žebříček B-Morava, oblastní žebříček OB PLU
15.6.2019 Žebříček B-Čechy západ OB MLA , DCH
15.6.2019 Žebříček B-Morava, žebříček B-Čechy východ, oblastní žebříček OB VBM , BBM
16.6.2019 Žebříček B-Čechy západ, mistrovství oblasti OB MLA , DCH
16.6.2019 Žebříček B-Morava, žebříček B-Čechy východ OB VBM , BBM
22.6.2019 Mistrovství a Veteraniáda ČR na krátké trati (kvalifikace) OB LTU
23.6.2019 Mistrovství a Veteraniáda ČR na krátké trati (finále) OB LTU
7.9.2019 Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A, žebříček B-Morava, WRE OB TZL
7.9.2019 Žebříček B-Čechy západ OB KAM
7.9.2019 Žebříček B-Čechy východ, oblastní žebříček OB CHC
8.9.2019 Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A, žebříček B-Morava, WRE OB TZL
8.9.2019 Žebříček B-Čechy západ OB KAM
8.9.2019 Žebříček B-Čechy východ, oblastní žebříček OB CHC
14.9.2019 Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A, , WRE OB VLI
14.9.2019 Český pohár štafet (B), Česká liga klubů (B) OB TUR
15.9.2019 Český pohár štafet (B), Česká liga klubů (B) OB VLI
21.9.2019 Mistrovství a Veteraniáda ČR na klasické trati (kvalifikace) OB TJN
22.9.2019 Mistrovství a Veteraniáda ČR na klasické trati (finále) OB TJN
5.10.2019 Mistrovství a Veteraniáda ČR štafet OB PGP
6.10.2019 Mistrovství a Veteraniáda ČR klubů a oblastních výběrů žactva OB PGP
     Datum Závod Země Místo IOF
5. – 7. 4. 2019 Středoevropský pohár dorostu v OB (CEYOC) Česká republika Háj ve Slezsku IOF Eventor
7. – 11. 6. 2019 Světový pohár OB (1. série) Finsko Helsinki IOF Eventor
27. – 30. 6. 2019 Mistrovství Evropy dorostu v OB Bělorusko Grodno IOF Eventor
5. – 12. 7. 2019 Mistrovství světa veteránů v OB Lotyšsko Riga IOF Eventor
6. – 12. 7. 2019 Mistrovství světa juniorů v OB Dánsko Silkeborg IOF Eventor
12. – 17. 8. 2019 Mistrovství světa v OB (lesní); Světový pohár OB (2. série) Norsko Sarpsborg - Østfold IOF Eventor
24. – 27. 7. 2019 Akademické mistrovství Evropy v OB Česká republika Olomouc IOF Eventor
26. – 29. 9. 2019 Evropský pohár juniorů v OB Francie Vogüé - Ardèche IOF Eventor
27. – 29. 9. 2019 Světový pohár OB (3. série) Švýcarsko Laufen IOF Eventor
25. – 29. 10. 2019 Světový pohár OB (4. série) Čína Guangdong IOF Eventor

 

Přehled dřívějších hlavních mezinárodních závodů OB (2018 - 2015) ZDE