Víkendové béčkové žebříčky

23.5.2022 Petr Klimpl

Dvěma závody v Čechách i na Moravě začaly letošní žebříčky B.

Morava

SK Brno - Žabovřesky uspořádal první dva závody žebříčku B- Morava 2022. Sedm stovek závodníků našlo centrum v Ochozi u Brna, Pod Hádkem. Terén měl popis: smíšený les s měnící se průběžností, v západní částí krasový s prohlubněmi a nízkou viditelností, v severní části je prostor velmi členitý, na jih padá do údolí.

Sobotní krátká trať se běžela na mapě Skalka, kterou mapoval Zdeněk Lenhart, tratě postavil Tomáš Bubela. Na trati žen byla nejlepší Hana Hlavová (TBM), která o minutu a půl porazila druhou Emu Markovou (SSU) o minutu a půl, třetí Eva Pekárková (TZL) měla ztrátu přes čtyři minuty. V mužích vyhrál Jan Grundmann (LPU), Radovan Čech (TBM) za ním zaostal o 21 sekund, třetí Jakub Zimmermann (TBM) byl za vítězem 2:17 min.

Nedělní klasika byla na mapě Pod Hádkem, trať stavěl Stanislav Mokrý. Na náročné trati žen opět vyhrála Hana Hlavová (TBM), necelých sedm minut zpět byla druhá Hana Mašláňová (TZL), třetí Tereza Poláková (SOP) měla ztrátu přes 10 minut. V mužích suverénně vyhrál Ondřej Jílek (KSU), druhý Radovan Čech (TBM) na něj ztratil devět minut a třetí Adam Urbánek (ZBM) deset minut.

Další podrobnosti najdete na stránkách závodů.

Čechy

Dvěma závody začal i letošní žebříček B-Čechy. Oba závody uspořádal Klub orientačního běhu Kladno, v sobotu klasickou trať, v neděli pak krátkou trať. Pořadatelé to s přípravou závodu neměli jednoduché, měnili centrum závodu, nakonec tisícovka závodníků našla dost provizorní shromaždiště nedaleko Chýňavy. Tratě vedly zvlněným terénem, kde byl pestrý, místy houževnatý porost, hustá síť komunikací různé kvality, střídavá (většinou dobrá) průběžnost, ve svazích a na vrcholcích skalky a kameny, skalnaté vrcholové partie mají značné převýšení. Porn film jobs adult entertainment jobs near me EroJobs.biz

V sobotu se běželo na mapě Žlábek 2022, poctivé tratě na klasiku postavil Pavel Vinš. Kategorie žen byla početně dost slabě obsazena, suverénně vyhrála Lucie Vítková (PHK) před Magdou Hanákovu (KRL) a Oldřiškou Kábrtovou (BOR). Na trati mužů byl nejlepší Michal Horáček (VLI), přes minutu zpět byl druhý Jan Pavlovec (BOR), třetí skončil Ctibor Sysel (PGP).

V neděli se běžela krátká trať, mapa měla název Kačák 2022, tratě opět postavil Pavel Vinš. V ženách slavily úspěch zkušené hradecké závodnice, vyhrála Zuzana Jedličková (SHK) skoro s tříminutovým náskokem před Martinou Hepnerovou (PHK), třetí skončila Jana Benešová (SJH). V mužích byl nejrychlejší Ctibor Sysel (PGP), druhý Jana Pavlovec a třetí Dan Pavlovec (oba BOR) měli ztrátu tři minuty.