Víkend: jeden oblastní žebříček a dva noční

3.11.2022 Petr Klimpl

Víkend: jeden oblastní žebříček a dva noční

V závěru prvního týdne v listopadu jsou připraveny dvě oblastní mistrovství v nočním OB a jeden oblastní žebříček.

Stovka závodníků se postaví v pátek večer na start Mistrovství Pražské a Středočeské oblasti v nočním OB, které pořádá Sportovní klub Praga s centrem nedaleko parkoviště Břežanské údolí. Poběží se ve smíšeném lese s převážně dobrou průběžností; jde o náhorní plošinu lemovanou hlubokými údolími s prudkými svahy, kde je středně hustá síť komunikací. Tratě na mapě Keltské hradiště (hlavní kartograf Petr Uher) postavil Martin Šimša.

Závěrečný závod letošního Východočeského poháru pořádá v sobotu K.O.B. Choceň. Centrem závodu, na který je přihlášeno téměř 900 závodníků, je louka v Chocni-Podhradí. Krátká trať se poběží v kopcovitém terénu plném větších i menších údolí a rýh, kde je dobře průběžný smíšený les kombinovaný s porostovými detaily všech typů průběžnosti resp. prodírání, je tam hustá síť komunikací. Stavitel tratí Tomáš Křivda měl k dispozici mapu Velká Veranda (hlavní kartograf Jan Sháněl).

Mistrovství oblasti Vysočina a Jihočeské oblasti v nočním OB připravuje na sobotu večer Orientační klub Střelka. Více jak stovka přihlášených závodníků se sejde na hřišti v Táboře - Smyslově. Mapu Hutecký les připravil Tomáš Doležel, který i postavil tratě ve středoevropském terénu, kde je mírné zvlnění ve východní části mapy (údolí s prostorovými detaily). Je tam hustá síť komunikací; les je porostově velmi rozmanitý, v západní části pak převážně velmi dobře průběžný, místy i hůře průběžný les s množstvím vodotečí.

Podrobnosti o všech závodech jsou v IS ORIS.


« zpět