Veteránské MS bude letos v Maďarsku (snad)

6.1.2021 Petr Klimpl

Veteránské MS bude letos v Maďarsku (snad)

Mezinárodní federace orientačního běhu (IOF) oznámila, že letošní Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu (WMOC) se uskuteční v srpnu v Maďarsku.

Původně měl proběhnout veteránský světový šampionát v Japonsku v květnu 2021 jako součást Světových veteránských her. Japonští pořadatelé však kvůli epidemii Covid-19 pořádání odřekli. IOF tak hledala náhradu, oslavila potenciální pořadatele a ze dvou nabídek vybrala Maďarsko.

Datum: 7. až 13. srpna 2021
WMOC 2021 se bude konat od 7. do 13. srpna 2021 s centrem ve Velence, přibližně 35 minut (50 km) jihozápadně od Budapešti a v bezprostřední blízkosti Velenského jezera. Pořadatelem bude budapešťský klub Tabáni Spartacus SKE, který využije koncept, který byl původně plánován na Hungária Cup 2020, který se ale kvůli pandemii neuskutečnil. Lesní mapy v okolí centra jsou proto již dokončené a po drobné revizi tak budou moci být použity pro WMOC 2021. Kvalifikace a finále závodu ve sprintu proběhnou v Budaörsu a Székesfehérváru.

Jaké typy terénu lze očekávat?
Lesní závody se budou konat v mírně zvlněném terénu s erozními prvky - kupkami, jámami a jedním až dvěma metry vysokými skalními útvary. Kvalifikace lesních závodů a finále závodu na klasické trati budou v dubových lesích s řadou otevřených ploch. Finále závod na krátké trati proběhne většinou v otevřeném terénu.
Finále sprintu se poběží v historickém centru města Székesfehérvár - typické staré město s průchody a malými parky.

Situaci Covid-19
Pokud jde o pandemii Covid-19, existují náznaky uvolnění v létě 2021 - v neposlední řadě i díky očkovacím kampaním, které nyní začínají. Pro jistotu však organizátoři WMOC stanovili první termín první termín přihlášek relativně pozdě - až na 3. května 2021.
Informace o aktuálním scénáři Covid-19 najdete na webových stránkách WMOC.

Další informace
https://wmoc2021.hu
https://eventor.orienteering.org/Events/Show/7098

 

 


« zpět