V Přečkovicích proběhly dva závody ŽB-Morava

19.6.2022 Petr Klimpl

Třetí a čtvrtý závod žebříčku B-Morava připravil oddíl orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice.

Sobotní klasická i nedělní krátká trať měly centrum na fotbalovém hřišti v Přečkovicích. Na startu bylo po oba dny přes 500 závodníků.

Sobota

Na sobotní klasiku, která proběhla za velkého tepla, použil stavitel tratí Marek Cahel mapu Přečkovice, kterou mapoval Bohumil Háj. Tratě vedly v terénu středoevropském - kontinentálním - valašském: kopcovitý smíšený les na úpatí hřebenů Bílých Karpat, kde byla středně hustá síť cest, proměnlivá hustota porostů s různou průběžností, místy byl podrost, místy také členitý reliéf (erozní rýhy).

V ženách s velkou převahou dominovala Ela Mižúrová (TUR), která za sebou nechala Lucii a Terezu Korpasovy (obě TBM) o 8 resp. 12 minut. V mužích to bylo daleko více vyrovnané, nejrychlejší byl Silvan Ullmann (ZBM), který za sebou nechal o 44 sekund druhého Jiřího Ehla (TBM), dalších 25 sekund zpět byl třetí Jiří Černocký (LCE).

Neděle

Na neděli byla připravena mapa Kamenná (mapoval Petr Matula) v prostoru, kde dosud žádná orienťácká mapa nebyla. Tratě opět postavil Marek Cahel. Stejně jako v sobotu bylo velké horko.

V ženách bylo pořadí stejné jako na klasice, opět vyhrála Ela Mižúrová (TUR), dvě minuty zpět byla Lucie Korpasová (TBM), třetí Tereza Korpasová (TBM) byla ještě o minutu pomalejší. Na trati mužů startovali i starší dorostenci, kteří budou startovat letos na ME dorostu. Pro vítězství si doběhl Jan Strýček, druhý Libor Černocký (LCE) na něj ztratil přes tři minuty, těsně za ním byl další člen výběru dorostu Jiří Donda.