Třetí ročník Republikového festivalu žactva

9.6.2024 Petr Klimpl

Třetí ročník Republikového festivalu žactva

Pořadatelé ze Slavie Liberec orienteering připravili o víkendu pro více než 300 žáků a žákyň z 10 oblastí bohatý program.

Centrem akce byla Základní škola Vrchlického v Liberci. Vedle orienťáku proběhl i o-sedmiboj (překážková dráha, lighttrainer, indoor orienťák, labyrint, piktogram challenge, crossable challenge a paměťák).

V sobotu dopoledne se běžel lesní sprint na mapě cvičák (tratě postavil Matěj Šebelka) v příměstském smíšeném lese, v části s převýšením, s řadou terénních i porostových detailů, místy s podrostem. V jednotlivých kategoriích vybojovali vítězství - D11: Vendula Šťastná (Jihomoravská oblast); D12: Emma Heczková (Ještědská oblast); D13: Beáta Ryglová (Jihomoravská oblast); D14: Monika Munzarová (Východočeská oblast); H11: Ondřej Podmol (Moravskoslezský kraj); H12: Tomáš Janeček (Pražská oblast); H13: Antonín Šťastný; H14: Vojtěch Blažek (oba oblast Vysočina).

Program v sobotu pokračoval sedmibojem, v jednotlivých kategoriích byli nejlepší - D11: Sára Kutková (Ještědská oblast), D12: Tereza Korbelová, D13: Lucie Macháčková, D14: Barbora Vrbatová (všechny Vč. oblast), H11: Ondřej Podmol (Moravskoslezský kraj), H12: Vojtěch Votava (Ještědská oblast), H13: Václav Sedlák (Praha), H14: Vojtěch Šimek (Vč. oblast). Večer bylo vyhlášení sprintu i sedmiboje, po vyhlášení proběhla soutěž oblastí ve výdrži na slackline.

V neděli vyvrcholil program štafetami opět na mapě Cvičák (autorem tratí byl Robert Heczko). Po zajímavém průběhu byly nejlepší tyto štafety - D12: Vč. oblast, Ještědská oblast a Jihomoravská oblast; D14: Praha, Vč. oblast 3, Vč. oblast 1; H12: Jihomoravská oblast, Moravskoslezský kraj, Vč. oblast 1; H14: Ještědská oblast, Vč. oblast, oblast Vysočina.

Podrobnosti najdete na webu akce.


« zpět