Světový pohár končí ve Švýcarsku

29.9.2022 Petr Klimpl

Světový pohár končí ve Švýcarsku

Finálová série letošního Světového poháru proběhne od 1. do 3. října ve Švýcarsku.

Závodníky lákají nejen poslední body do Světového poháru, ale i relevantní terény s terény MS 2023, které proběhne nedaleko (ve Flims Laax o 50 kilometrů více na západ).

Centrem SP je Davos Klosters. V sobotu se běží štafety, v neděli je krátká trať, v pondělí pak závěrečná klasická trať. Všechny tři závody proběhnou v nadmořské výšce mezi 1500 – 2000 metry nad mořem a důkladně prověří fyzické, technické a duševní schopnosti nejlepších světových orientačních běžců.

V celkovém pořadí vede v ženách Tove Alexandersson (SWE), která bojuje o svůj osmý titul v SP, v mužích je první Kasper Fosser (NOR), v hodnocení zemí má Švédsko obrovský náskok. Zatím si v hodnocení SP výborně vedou Tomáš Křivda a Tereza Janošíková, další moc bodů neposbírali.

Ve Švýcarsku bude na startu 14 českých závodníků - Vendula Horčičková, Tereza Janošíková, Denisa Kosová, Jana Pekařová, Jana Peterová, Eliška Sieglová, Šárka Sokolářová; Ondřej Hlaváč, Jonáš Hubáček, Vojtěch Král, Tomáš Křivda, Miloš Nykodým, Martin Roudný a Daniel Vandas.

Web akce je tady.


« zpět