Sprintové štafety na WG - Česko čtvrté

17.7.2022 Petr Klimpl

Sprintové štafety na WG - Česko čtvrté

Sprintovými štafetami byly zakončeny World Games v USA. Zlato vybojovala štafeta Švýcarska, česká štafeta skončila na čtvrtém místě.

Sprintové štafety proběhly v centru Birminghamu. Rovné ulice, parky, sportovní areál, naprostá rovina - orientačně toho k řešení moc nebylo. Rozhodovala běžecká forma a také přizpůsobení se velkému teplu.

Z prvního úseku doběhla spolu čtveřice DEN, SUI, SWE a UKR. Na druhém úseku se do čela dotáhlo NOR, naopak vypadly UKR a DEN. Třetí úsek nic nezměnil, na čele s dostatečným náskokem tři týmy. O medailích se rozhodovalo na posledním úseku. Švýcarka Roos postupně zvyšovala náskok před SWE a NOR. Vše se zdálo jasné. V cíli se jako první objevila štafeta SUI, pak NOR, s odstupem GBR, pak další dvě štafety a skoro se ztrátou tří minut konečně i SWE (Karolina Ohlsson), která se na posledních dvou kontrolách tak zamotala, že vůbec nevěděla, kde je...

Medaile si tak rozdělily štafety SUI (Simona Aebersold, Joey Hadorn, Matthias Kyburz, Elena Roos), NOR (Victoria Haestad Bjornstad, Havard Sandstad Eidsmo, Kasper Harlem Fosser a Ingrid Lundanes) a GBR (Cecilie Andersen, Ralph Street, Jonathan Crickmore, Charlotte Ward).

A jak si vedla česká štafeta? Na prvním úseku běžela zdravotně indisponovaná Denisa Kosová (v sobotu si na krátké trati udělala výron). Začala dobře, v polovině trati byla těsně za čelem, pak však začala ztrácet a na předávce byla devátá skoro s minutovou ztrátou. Na druhém úseku se Vojta Král posunul na osmou příčku (předstihl Kanadu), ztráta narostla 1:14 min. Tomáš Křivda se na třetím úseku posunul na 6. místo před UKR a POL, odstup za vedoucím týmem byl 1:37 min. Na posledním úseku bojovala Tereza Janošíková. Seběhla se s finišmenkou Polska a bojovaly o pátou příčku. Nakonec z toho bylo po kolapsu Švédky pro českou štafetu místo čtvrté.

 1 SWITZERLAND                 46:02 
 2 NORWAY     46:41 
3 GREAT BRITAIN     47:16 
4 CZECH REPUBLIC     48:08    
5 POLAND     48:19    
6 SWEDEN     48:48 
7 AUSTRIA     50:28
8 GERMANY     50:34
9 AUSTRALIA     54:13
10 UNITED STATES OF AMERICA    56:43

Podrobnosti o OB najdete na stránce live centra IOF.

 


« zpět