Soutěže štafet a klubů v roce 2023

28.1.2023 Petr Klimpl

Soutěže štafet a klubů v roce 2023

V letošním roce jsou stejně jako v letech minulých vypsány celostátní soutěže štafet a klubů - Český pořád štafet a Česká liga klubů.

Přehled závodů Českého poháru štafet a České ligy klubů 2023

22. 4.  štafety                           KAM  ČPŠ  ČLK
23. 4.  štafety                           KAM  ČPŠ  ČLK
23. 9.  štafety                           TBM  ČPŠ  ČLK
24. 9.  štafety                           TBM  ČPŠ  ČLK
 1. 10. Mistrovství ČR sprintových štafet AOP       ČLK
14. 10. Mistrovství ČR štafet             LPU  ČPŠ  ČLK
15. 10. Mistrovství ČR klubů              LPU       ČLK

Do konečného hodnocení Českého poháru štafet se započítávají 3 nejvyšší bodové hodnoty každé štafety.
Do konečného hodnocení České ligy klubů se započítává 5 nejvyšších bodových hodnot každého klubu.

22. 4. 2023 - štafety - OK Kamenice
První závod letošních štafetových soutěží uspořádá OK Kamenice v náhradním terénu. Bude se závodit v prostoru Kamenice – Ládví, Ládeves, Babice s centrem v Ládví, kde je zvlněný, na JV okraji kopcovitý terén, v němž jsou porostové, místy i terénní detaily. Nová mapu vznikne pod taktovkou Petra Valáška, tratě postaví Luboš Semík. V tomto prostoru již byla mapa Valnovka z roku 2017.

23. 4. 2023 - štafety - OK Kamenice
Na nedělní závod se závodníci přesunou o necelých pět kilometrů na jih, do Všedobrovic, kde bude centrum závodu. Tratě budou postaveny v lesením prostoru mezi obcemi Kamenice – Všedobrovice, Štiřín, Olešovice, Ládví, Řepčice. Tratě postaví Martin Škvor ve zvlněném terénu, který je porostově různorodý a je v něm hustá síť komunikací. V terénu již byla mapa Kozlíček (2014), novou mapu připravuje Ondřej Semík.

23. 9. 2023 - štafety - KOS TJ Tesla Brno
Po pětiměsíční přestávce se poběží podzimní závody štafet. Brněnští pořadatelé zvolili za prostor závodu lesní komplex mezi Vranovem, Šebrovem, Svatou Kateřinou a řekou Svitava. Centrum najdou závodníci ve Vranově. Tratě připravují Radovan Čech a Zdeněk Liščinský ve fyzicky náročném kopcovitém terénu, který je porostově rozmanitý od dobře průběžného až po rozsáhlé pasáže se sníženou viditelností i průběžností, je v něm středně hustá síť komunikací, místy jsou svahové skály. Hlavním kartografem nové mapy je Petr Matula, předchozí mapy tam byly: Vranov (2002), Katov (1985), Katov (1972), Memoriál Mirka Patočky 1968 (1968).

24. 9. 2023 - štafety - KOS TJ Tesla Brno
I druhý závod v neděli se poběží ve Vranově. Centrum je opět ve Vranově, terén i mapař je stejný, ke staviteli Zdeňku Liščinskému se tentokrát přidá Zdenka Kozáková.

1. 10. 2023 - Mistrovství ČR sprintových štafet – Orientační běh Opava
Šampionát sprintových štafet proběhne v areálech Psychiatrické nemocnice v Opavě a Slezské nemocnice v Opavě (nemocniční areál s řadou pavilónů, cest, chodníků; parkový charakter bez převýšení, kde je řada oplocených míst se vstupy a výstupy). V prostoru už byla mapa Psychiatrická nemocnice Opava (2017), novou mapu dělá Petr Mareček, tratě připravuje Miroslav Hadač.

14. 10. 2023 Mistrovství ČR štafet – OK Lokomotiva Pardubice
Pardubičtí pořadatelé připravují štafetové mistrovství do prostoru Krouna, Čachnov, Svratouch, Dědová, Chlumětín, s centrem na louce na jižním okraji obce Krouna. Závodníky čekají tratě v CHKO Žďárské vrchy v mírně kopcovitém lese, kde je typický vysočinský terén, s hustou sítí vodotečí, cest a průseků, je tam převážně jehličnatý les s dobrou průběžností, ale s těžkou podložkou, bez výrazných terénních zlomů. V terénu dosud nebyla mapa pro orientační běh, novou mapu připravuje Petr Mareček. Tratě staví Šimon Mareček a Jonáš Fencl.

15. 10. 2023 – Mistrovství ČR klubů a oblastních výběrů žactva – OK Lokomotiva Pardubice
Prestižní závod se poběží ve stejném prostoru a ze stejného centra jako den předtím mistrovství štafet. Charakteristika terénu je tedy stejná, stejný je i mapař a jiní jsou jen stavitelé tratí (Ondřej Macek, Ondřej Pipek).

 

 


« zpět