Poslední závody o-sezóny 2021

7.11.2021 Petr Klimpl

Poslední závody o-sezóny 2021

První listopadový víkend skončila sezóna oficiálních závodů v OB 2021.

Na pořadu byly oblastní závody v Praze, v západních a východních Čechách.

Sobota

  • USK Praha uspořádal závod oblastního žebříčku pro Prahu a střední Čechy na klasické trati. Za centrum bylo zvoleno Lesní divadlo Řevnice. Téměř osm stovek závodníků čekala mapa Kamenná (mapoval Petr Uher), v typicky brdském terénu, který byl svažitý, s hluboko zařízlými stržemi a údolími, byla tam střední síť komunikací, množství porostových a terénních detailů, místy kamenná pole a lomíky s množstvím detailů. Tratě postavil Jan Aschermann. V ženách byla nejlepší Monika Doležalová (KAM), která o čtyři minuty porazila druhou Marii Pospíšilovou (DKP), třetí skončila Kateřina Havelíková (PGP9256) se ztrátou přes sedm minut. Na trati mužů vyhrál Michal Uhlík (SHK), necelé dvě minuty zpět byl druhý Vojtěch Illner (DKP), třetí se ztrátou čtyř minut skončil Martin Janda (DOB).
  • Mistrovsví Západočeské oblasti na krátké trati připravil oddíl OB TJ Slovan Karlovy Vary. Více než 250 závodníků mělo centrum v areálu Gymnázia Karlovy Vary. Tratě postavil Jan Dítko na mapě Goethovka v kopcovitém terénu, kde nylo značné množství cest a cestiček, ale byl místy zarostlý. V ženách vyhrála Sofie Šafková (KAM), se ztrátou tří minut skončily na 2. a 3. místě závodnice VPM Kateřina Kožíšková a Marie Kamarytová. Na trati mužů obsadili první dvě místa dorostenci Radim Tokár (VPM) a Oldřich Kohoutek (BSO), třetí místo obsadil Tomáš Kamaryt (VPM).
  • Společný závod měly Východočeská oblast a oblast Vysočina. Běžela se krátká trať za pořadatelství OK Slavia Hradec Králové s centrem v areálu fotbalového hřiště v Záboří nad Labem. Devět stovek závodníků čekaly tratě postavené Karolínou Teplou na mapě Zábořské bory (hlavní kartograf Jan Netuka). Běželo se v mírně svažitém terénu s řadou terénních detailů po těžbě, středně hustou sítí komunikací a proměnlivou průběžností porostů (místy bylo dost podrostu). V ženách slavily úspěch zkušené závodnice, vyhrála Martina Zvěřinová (LPU), která přesně o minutu porazila druhou Zuzanu Jedličkovou (SHK), třetí Marta Lučanová (LPU) měla ztrátu necelé dvě minuty. V mužích byl nejrychlejší Jeroným Kamenický (TUR), necelé dvě minuty zpět skončil na druhém místě Petr Zvěřina (LPU), o půl minuty byl pomalejší třetí Petr Losman (PHK).

Neděle

  • USKP Praha uspořádal závod oblastního žebříčku pro Prahu a střední Čechy i v neděli. Tentokrát to byla krátká trať. Centrum (lesní divadlo Řevnice), mapa (Kamenná) i terén byly stejné jako sobotní klasické trati. Tratě pro téměř devět stovek závodníků připravil Michal Bořánek. V ženách si pro první místo doběhla Ivana Fujáčková (SJC), necelou minutu zpět byla druhá Marie Pospíšilová (DKP), se ztrátou tří minut na vítězku skončila třetí Dominika Plochová (DKP). Na trati mužů byl nejlepší Baptiste Rollier (PHK), necelé tři minuty za ním zaostala na druhém místě Jan Šedivý (PGP), třetí Tomáš Fibír (FSP) ztratil na vítěze necelýžch šest minut.
  • Závěrečný závod letošního Západočeského oblastního žebříčku uspořádal oddíl OB TJ Slovan Karlovy Vary. Centrem byl opět areál Gymnázia Karlovy Vary. Běžela se klasická trať na mapě Ottův Vrch, tratě v kopcovitém terénu, kde bylo značné množství cest a cestiček, ale byl místy zarostlý, postavil Jaroslav Kubát. Startovalo téměř 250 závodníků. V ženách stejně jako v sobotu vyhrála Sofie Šafková (KAM) a to s velkým náskokem, druhá skončila Daniela Trpáková (DCH) a třetí Kateřina Ondrová (SKV). Také závod mužů měl stejného vítěze jako v sobotu, Radim Tokár (VPM) porazil druhého Sebastiána Šafku (KAM) o dvě minuty a třetího Filipa Medunu (ONO) o šest minut.

Výsledky závodů najdete v IS ORIS.


« zpět