Po roční přestávce H.S.H. Vysočina cup

20.7.2022 Petr Klimpl

Po roční přestávce H.S.H. Vysočina cup

V závěru týdne proběhne 28. ročník H.S.H Vysočina cup.

Tyto 3-denní závody se vrací po roční přestávce. A zájem o start je velký. Pořadatelé z SK Chrast evidují přes 1100 přihlášených závodníků.

Centrem je louka jižně od Křižánek. Všechny tři etapy proběhnou v okolním terénu, kde je převážně jehličnatý les s hustou sítí cest, průseků a vodotečí a těžkou běžeckou podložkou, místy jsou oblasti s kamenitými detaily. Mapy připravil Petr Mareček.

První etapa se běží v pátek odpoledne, krátkou trať na mapě Kokrhel postavil Josef Vítek. V sobotu je klasická trať na mapě Prstnatec, kterou připravili Pavel Vítek a Martin Pitra. Závěrečná třetí etapa je na pořadu v neděli, běží se zkrácená klasická trať s handicapovým startem, stavitel tratí Jakub Hledík má k dispozici mapu Kruštík.

V kategoriích D21A a H21A se sešla velmi dobrá konkurence, byť na startu nebude většina našich nejlepších. V ženách k favoritkám patří především Vendula Horčičková, Tereza Čechová, Iveta Šístková, Martina Matějů a Šárka Sokolářová. V mužích by o čelní místa měli bojovat hlavně Jan Petržela, Filip Hadač, Martin Roudný, Baptiste Rollier, Marek Prášil či Daniel Hájek.

Podrobnosti jsou na webu závodu v IS ORIS.


« zpět