Pětidenní Bohemia Orienteering

20.7.2021 Petr Klimpl

Pětidenní Bohemia Orienteering

Pět etap (klasická trať, krátká trať, klasická trať, krátká trať a klasická trať s handicapovým startem) - to je program letošního (již 23.) ročníku Bohemia Orienteering.

Téměř 1500 závodníků (to byl limit daný CHKO) čekají tratě v kopcovitém a členitém terénu s množstvím pískovcových skal, kamenů a dalších detailů, místy jsou porosty hůře průchodné, místy je těžká běžecká podložka, v prostoru je středně hustá síť cest. Jednotlivé etapy postavili Jan Pavlovec, Jaroslav Krejčí, David Nehasil, Matouš Karvánek a Petr Karvánek.

Centrem celé akce sportovní hala v Novém Boru, shromaždiště prvních dvou etap je v Chřibské, závěrečné tři etapy se běží v terénech kolem Filipova.

V dámské elitě je největší favoritkou česká reprezentantka Adéla Indráková (9. na MS na krátké trati a 5. ve štafetách), jejími největšími soupeřkami by měly být Anna Štičková, Alena Voborníková, Adélka Bogarová, Zdenka Kozáková a německá závodnice Patricia Nieke. V mužích pak jsou hlavními favority Daniel Vandas a Matouš Fürst, na startu je i řada dalších velmi dobrých závodníků, třeba Jan Schulhof, Ondřej Semík, Tomáš Rusý či stále výborně běhající veteráni Jan Mrázek a Osvald Kozák. lustzone

Web závodu s potřebnými informacemi je zde


« zpět