Pěkné prázdniny v Českém ráji

18.8.2022 Petr Klimpl

Pěkné prázdniny v Českém ráji

TJ Turnov připravil na závěr týdne 31. ročník Pěkných prázdnin s orientačním během v Českém ráji.

Třídenní závody mají centrum v Branžeži - Nové Vsi v bývalém kempu Peklo u Komárovského rybníka. V pátek odpoledne se běží krátká trať, v sobotu klasika, v neděli pak závěrečná krátká trať s intervalovým startem, všechny etapy proběhnou v mapově i fyzicky náročných terénech.

Páteční etapu postavila na mapě Kančí zoubek Šárka Sokolářová v prostoru Chrby (skalnatý a členitý terén, kde jsou prudké svahy s kameny a srázy). V sobotu zavítají závodníky do prostoru Pomníků, kde je čekají tratě od Vojtěcha Zabořila na mapě Kost v terénu, který je místy skalnatý a členitý, místy je rovinatý, podmáčený a porostově rozmanitý, je tam hustá síť cest. Nedělní závěrečná etapa proběhne na mapě Branžež v místy plošším rychlém terénu, který je místy skalnatý, členitý, velmi kopcovatý, skalní města a plotny, tratě postavil Vít Zakouřil.

Pořadatelé přivítají na startu přes 1300 závodníků, tedy limit, který byl stanoven orgány ochrany přírody. V dámské elitě patří k favoritkám Karolína Kettner, Markéta Mulíčková, Kamila Gregorová, Švédka Erica Edman a Němka Dorothea Müller. V početně daleko více obsazené kategorii mužské elity by měli o stupně vítězů bojovat především Pavel Kubát, Ondřej Hlaváč, Ondřej Semík, David Procházka, Jan Mrázek, Moritz Döllgast či Němec Robert Dittmann nebo Polák Krzysztof Wolowczyk.

Web závodu s potřebnými informacemi najdete zde.


« zpět