O-závody v závěru října

27.10.2021 Petr Klimpl

O-závody v závěru října

V závěru října je připraveno několik oblastních závodů v orientačním běhu.

Čtvrtek:

Sváteční den 28. října využijí pořadatelé z Klubu orientačního běhu Konice k uspořádání krátké trati Hanácké a Jihomoravské oblasti. Téměř 500 závodníků se sejde v Ospělově. Stavitel tratí Josef Procházka měl k dispozici mapu, kterou připravil Zdeněk Rajnošek. Poběží se v hodně kopcovitém terénu, který je dobře průběžný, je v něm hustá síť komunikací a je porostově pestrý. Informace o závodě najdete v IS ORIS.

Sobota:

Na Vysočině jsou dva závody. Dopoledne pořádá oddíl orientačního běhu TJ Růžená klasickou trať Ligy Vysočiny. Necelých 300 přihlášených závodníků najde centrum v Cyklocampu ve Starém Městě pod Landštejnem. Poběží se na mapě Nový Stálkov (mapovali Jan Beneš a Arnošt Komárek) v členitém terénu v srdci České Kanady, kde je střední hustotou sítí komunikací, na mnoha místech kameny, skalky, sem tam i skály; kůrovcové holiny (již uklizené) nejsou výjimkou, ale stále převažují lesní porosty, jehličnaté i listnaté nejrůznějšího stáří. Tratě postavil Petr Gregor. Večer pak proběhne Mistrovství oblasti Vysočina v nočním OB, které pořádá Orientační klub Střelka ve Zhoři u Tábora. Trtě po padeátku přihlášených připravil Tomáš Doležal na mapě Soukeník (mapoval Tomáš Doležel) v terénu, který má střední převýšení, je tam středně hustá síť komunikací, les je porostově velmi rozmanitý.

Krátkou trať Hanáckého žebříčku pořádá Spolek orientačních běžců Olomouc. Necelé čtyři stovky závodníků najdou centrum v kulturním domě Hlubočky – Mariánské Údolí. Poběží se na mapě Farářův hrob (mapovali Zdeněk Janů a Martin Poklop), stavitel tratí Jiří Kubíček má k dispozici porostově velmi pestrý les s hustou sítí cest, místy s výraznými terénními tvary, v severozápadní části s prudkým svahem k řece Bystřičce; místy pozůstatky jsou po dřívějším působení armády.

Neděle:

Klasickou trať soutěží Východočeské oblasti připravuje OOS TJ Spartak Vrchlabí. Závodníci (je jich přihlášeno téměř 700) mají centrum ve sportovním areálu Vejsplachy ve Vrchlabí. Mapu Vrchlabí připravil Tomáš Leštínský, stavitel tratí Vlastimil Polák připravil tratě po městě Vrchlabí, v zahrádkářské kolonii a v příměstském lese na jižním okraji města; poběží se po zpevněných cestách, po loukách i v lese.

Dvě stovky závodníků jsou přihlášeny na závod žebříčku Moravskoslezského kraje na krátké trati. Pořadatelé z KOS TJ Lokomotiva Krnov mají centrum u Sportovní haly TJ Lokomotiva Krnov. Poběží se na mapě Tornádo (autor Jiří Sýkora), terén závodu je tvořen kopcem Kostelecký vrch a jeho hřebenem, který klesá směrem k Bezručovému vrchu. Prostor je rozdělen stopou tornáda, které zde v roce 2013 řádilo a shodilo všechny stromy, které mu stály v cestě; terén je tak porostově rozmanitý, se střední sítí komunikací. Tratě staví Pavel Rychlý.

Informace o závodech najdete v IS ORIS.


« zpět